Błachowicz pokrzyżował wielkie plany Adesanyi – „W przypadku zdobycia pasa, poszlibyśmy na całość”

0
Błachowicz pokrzyżował wielkie plany Adesanyi -
fot. Israel Adesanya / Jan Błachowicz / Facebook

Trener Israela Adesanyi zdradził, jakie zawodnik miał plany, gdyby na gali UFC 259 pokonał Jana Błachowicza.

Nigeryjczyk nie ma sobie równych w wadze średniej, gdzie stoczył 20 pojedynków. Wygrał wszystkie walki, w tym 15 przed czasem. Po UFC 253 Adesanya rzucił wyzwanie Błachowiczowi i obrał sobie za cel zdobycie pasa wagi półciężkiej. Na horyzoncie był także hitowy pojedynek z Jonem Jonesem. Nigeryjczyk miał jeszcze inne plany, które pokrzyżował Cieszyński Książę.

Na gali UFC 259 Israel Adesanya zmierzył się z Janem Błachowiczem. Polak był skazywany na porażkę, a niemal wszyscy eksperci liczyli na to, że dla Nigeryjczyka będzie to łatwy pojedynek. Cieszyński Książę po raz kolejny udowodnił, że jest prawdziwym mistrzem i po 5 rundach zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów. Tym samym Adesanya w 21 pojedynkach odnotował jedną porażkę.

Trener Eugene Bareman w rozmowie w MMA on SiriusXM zdradził, że Adesanya chciał jako pierwszy zdobyć trzy mistrzowskie pasy w różnych dywizjach. Gdyby pokonał Polaka, ruszyłby na podbój kategorii ciężkiej.

[Transkrypcja lowking.pl] – Myślę, że teraz mogę to już powiedzieć, bo nie ma to już sensu z powodu naszej porażki, więc… Ustaliliśmy, ja, nasi menadżerowie, nasz cały zespół, że w przypadku zdobycia mistrzostwa, poszlibyśmy na całość. Nie zamierzaliśmy się na tym zatrzymywać.

Chcieliśmy przejść jeszcze wyżej… I nie miało to żadnego związku z Jonem Jonesem. Israel powiedział, że Francis Ngannou jest mu zbyt bliski, aby do niego wychodził, ale gdyby wygrał Miocić, poszlibyśmy na niego. Poszlibyśmy od jednego tytułu do kolejnego – wyznał Bareman.

Źródło: MMA on SiriusXM / lowking.pl

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie