Conor McGregor zgarnie ponad 170 milionów dolarów! Gwiazda UFC sprzedaje wszystkie akcje Proper 12.

0
Conor McGregor zgarnie ponad 170 milionów dolarów! Gwiazda UFC szykuje się do...
fot. Conor McGregor / Facebook

Conor McGregor w ciągu krótkiego okresu czasu tak wypromował swoją whisky, że aktualnie akcje firmy Eire Born Spirits, która zajmuje się promocją Proper 12 wynoszą ponad 270 milionów dolarów.

Whisky Proper No. Twelve wystartowało we wrześniu 2018 roku, początkowo w Irlandii i USA. Marka, która jest teraz dostępna również w Wielkiej Brytanii i Australii, wyprzedała sześciomiesięczny zasób wysokoprocentowego napoju w ciągu pierwszych 10 dni od startu.

W sierpniu 2020 roku podano do informacji, że we współpracę z Eire Born Spirits weszła meksykańska marka tequili – Jose Cuervo Tequila. Firma z Meksyku wykupiła wówczas 29% udziału za kwotę 80 milionów dolarów! Kilka tygodni później spółka Becle, do której należy Jose Cuervo Tequila wykupiła kolejne udziały podnosząc je do 49%!

Teraz okazuje się, że Conor McGregor może zgarnąć ponad 170 milionów dolarów.

Irlandzka gwiazda MMA według dziennika Irish Mirror szykuje się do pełnej sprzedaży akcji swojego produktu – Becle, właściciel marki tequili Jose Cuervo, jest gotowy na pełne przejęcie Proper 12 – czytamy.

Pieniędzmi Conor McGregor będzie musiał podzielić się ze swoim menadżerem Audie Attarem, który pomógł mu założyć firmę. Firma została wyceniona na ponad 270 milionów dolarów po tym, jak Becle zwiększyło swój udział do 49 procent.

Becle wydało kilkanaście dni temu oświadczenie, w którym poinformowało o tym, że wszystkie szczegóły zostaną ujawnione po zamknięciu transakcji.

„W dniu 23 lutego 2021 roku spółka przekazała zawiadomienie o wykonaniu opcji kupna 51% udziałów kapitałowych EBS”. – oznacza to, że Becle będzie posiadało 100% udziałów i tak na prawdę przejmie produkt, który wypromowany został przez gwiazdę UFC. Dla Conora oznacza to wpływ gigantycznej gotówki, a suma jaką dostałby zawodnik wyniosłaby ponad 170 milionów dolarów.

Nie wiadomo, czy Conor McGregor pozostanie częścią biznesu, czy jego wizerunek będzie tylko wykorzystywany w celu promocji whisky.

„W tym roku mam aspiracje zostać najlepiej opłacanym sportowcem na liście Forbesa.” – zaznaczył jakiś czas temu zawodnik.

Źródło: Irish Mirror

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie