Jan Błachowicz odpowiada na słowa Daniela Cormiera: „Cormier jest bardzo fałszywy…”

0
Jan Błachowicz odpowiada na słowa Daniela Cormiera:
fot. UFC / Screenshot / mat. prasowe

Jan Błachowicz na gali UFC 259 zmierzył się z Israelem Adesanyą, którego pokonał przez jednogłośną decyzję sędziowską. Polak pokazał się w pojedynku z bardzo dobrej strony i sędziowie punktowi nie mieli wątpliwości kto jest górą w tym starciu. Innego zdania był m.in. były mistrz UFC i komentator sportowy – Daniel Cormier, który był odpowiedzialny za komentarz walki Błachowicza.

Przy okazji starcia z Adesanyą, Cormier stronniczo oceniał pojedynek i wskazywał na to, że to Nigeryjczyk wygrywa starcie z Błachowiczem. Widzowie twierdzili, że przez komentarze Cormiera i Joe Rogana mieli wrażenia, jakby Israel Adesanya zdominował pojedynek, a Błachowicz nie stanowił dla niego żadnego zagrożenia. Polak pokazał jednak klasę i był świetnie przygotowany na Nigeryjczyka, a sędziowie nie mieli wątpliwości co do tego u kogo pozostanie pas wagi półciężkiej.

Cormier przed galą UFC 259 Adesanyę nazywał najlepszym półciężkim na świecie, mimo że ten nie stoczył żadnego pojedynku w tej kategorii. Wydawało się, że po wygranej Janka, były mistrz podszedł do całej sprawy na poważnie.

Tym razem stwierdził, że to inny zawodnik jest najlepszym półciężkim na świecie, fighter, który od ponad roku nie walczył w oktagonie, a obecnie przechodzi do kategorii ciężkiej.

W trakcie programu DC & Helwani, Cormier powiedział – „Nawet teraz, mimo tego jak bardzo kochamy Jana Błachowicza i jak świetnie sobie poradził, nadal myślę, że Jones jest najlepszym półciężkim na świecie.

Jan Błachowicz jest już w Polsce i dzisiaj udzielił mediom pierwszych wywiadów. W rozmowie z portale InTheCage.pl, „Cieszyński Książę” odpowiedział na pytanie dotyczące właśnie Daniela Cormiera i słów, które zostały przez niego wypowiedziane.

„Powiem Ci tak, Jones był najlepszym półciężkim. Już nie jest, gdyby chciał musiałby wrócić do kategorii półciężkiej zmierzyć się ze mną. Ja jestem najlepszym półciężkim. Daniel, wiesz co… ja zaczynam go traktować na zasadzie, że jest to bardzo fałszywy chłop. Z jednej strony jest okej, jest okej, a później doszły mnie słuchy, że bardzo stronniczy komentarz podczas walki, jakby Izzy walkę z cieniem robił. Będę krzyżował ich plany dalej.” – powiedział dla InTheCage.pl

Następnie w rozmowie z myMMA.pl Błachowicz powiedział – „Mnie to śmieszy, to pokazuje ich profesjonalizm. Szczególnie Daniel Cormier, jakim jest fałszywym człowiekiem… tu Cię chwali, tutaj zakopujesz z nim topór wojenny, a później takie mega nieprofesjonalne podejście. Może jakieś interesy razem robią.”

Źródło: InTheCage.pl

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie