Opublikowane 11 marca 2021, 09:05
przez Dariusz Oles
0
0

Drugi raz z rzędu Puskas Arena w Budapeszcie gościła Liverpool i RB Lipsk w 1/8 finału Champins League i podobnie jak w pierwszym spotkaniu, górą była ekipa Jurgena Kloppa. „The Reds” ponownie wygrali z „Bykami” 2-0, i awansowali do kolejnej rundy.

Mecz pomiędzy oboma drużynami ponownie odbył się na Węgrzech, ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, jakie wprowadziła Wielka Brytania i Niemcy. W spotkaniach na naturalnym terenie lepiej poradził sobie przedstawiciel Premier League, który w środę przypieczętował awans do ćwierćfinału Champions League.

Sam mecz nie był porywającym widowiskiem. Liverpool kontrolował przebieg spotkania, nie dając gościom zbyt wielu okazji na stworzenie sobie sytuacji bramkowych. „The Reds” również nie specjalnie kwapili się do szturmu na bramkę Petera Gulacsiego, obawiając się kontr ze strony rywala. RB Lipsk najgroźniejszą akcję przeprowadziło w 65.minucie, ale futbolówka po uderzeniu piłki przez Alexandra Sorlotha, odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Alissona

Obraz gry uległ zmianie w końcówce spotkanie, kiedy ekipa Juliana Negelsmanna postawiła wszystko na jedną kartę. Na boisku zrobiło się dużo więcej miejsca, co skwapliwie wykorzystał Liverpool, zdobywając dwie bramki. Gole pieczętujące awans Anglików strzelili Mohamed Salah (70.minuta) i Sadio Mane (74.minuta).

Liverpool – RB Lipsk 2-0 (0-0). Awans Liverpoolu.

Źródło: własne