Studenci, którzy trenują MMA spacyfikowali dwóch agresorów. Policja wydała komunikat. [WIDEO]

0
fot. Twitter

Kilkanaście dni temu do sieci trafiło nagranie z bójki, do której doszło w toalecie jednego z kampusów uniwersytetu w Norman w Oklahoma. W awanturze brali udział zawodnik futbolu amerykańskiego oraz bracia, którzy są trenerami MMA w klubie Koloseum.

Finalnie studenci spacyfikowali agresywnego futbolistę i jego kolegę, którzy trafili do szpitala. Teraz komunikat w sprawie wydała policja z Oklahomy.

Film obejrzało już ponad 20 milionów osób. Internauci od razu stanęli po stronie trenerów MMA, którzy dali lekcję pokory dwóm agresorom. Spence Jones, zawodnik futbolu amerykańskiego musiał zablokować komentarze w swoich mediach społecznościowych, ponieważ masowo odwiedzano jego profil i komentowano bójkę, do której doszło kilkanaście dni temu.

Komunikat policji w sprawie bójki

„Dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie okoliczności związane z tym incydentem, w tym wcześniejszą sprzeczkę między stronami i działania, które doprowadziły do ​​fizycznej walki nagranej na kamerze przez przypadkowego świadka” – stwierdziła w informacji prasowej normańska policja. „Moje biuro zdecydowało, że żadne zarzuty karne nie są właściwe, ponieważ wydaje się, że jest to sytuacja wzajemnej walki, w której obie strony dobrowolnie zaangażowały się w bójkę na pięści”.

Od początku nagrania widzimy, że jeden ze studentów Walker Brown ma rozbity nos, z którego leci krew. W pewnym momencie odwraca się do swojego brata Bradena, a zawodnik futbolu amerykańskiego Spencer Jones krzyczy: „Wypier***aj! Wypier***aj stąd!„, po chwili dodaje „Spójrz na mnie dzi**o„, jednak Brown nie reaguje na jego słowa. Sekundę później inny mężczyzna popełnia błąd, popychając Walkera.

Ten otarł z nosa krew, uderzył Jonesa otwartą dłonią, po czym zasypał go gradem ciosów i powalił na ziemię. Zadawał kolejne ciosy i dusił mężczyznę leżącego na ziemi.

Adwokat zawodnika futbolu amerykańskiego Jonesa, Woodrow Glass, powiedział, że piłkarz prawie stracił lewe oko po tym, jak jego kość oczodołowa została strzaskana, co wymagało kolejno czterogodzinnej operacji korekcyjnej.

Walker Brown, trener MMA zerwał biceps i niedawno przeszedł operację.

16 lutego policja zgłosiła dwa zarzuty napadu i pobicia, a następnie przystąpiła do badania sprawy. Korzystając z „raportów śledczych, nagrań wideo, zeznań świadków i innych dokumentów” przeanalizowano całe zajście.

Walker i Brayden Brown trenują MMA na sali treningowej u ich ojca, Tommy’ego Browna. Mężczyźni uruchomili zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów prawnych i medycznych i co ciekawe w ciągu kilku dni uzbierali… 66 tysięcy dolarów!

Sprawa jak na razie została zakończona chyba, że futbolista wraz z kolegą zdecyduje się na złożenie pozwu cywilnego.

Źródło: MMAFighting.com

Darmowy zakład za 29 zł

Sporty walki możecie obstawić tutaj. Dodatkowo za rejestrację otrzymacie darmowy zakład w wysokości 29 PLN od naszego partnera – STS.

Wystarczy kliknąć tutaj.

Rejestracja zajmuje 30 sekund!

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie