Rywal Pudzianowskiego to senegalski celebryta – „Druga najpopularniejsza osoba po prezydencie”

0
Wiemy, czego Pudzianowski obawia się w walce z Bombardierem -
Fot. Bombardier / Mariusz Pudzianowski, YouTube / Instagram

W najbliższą sobotę odbędzie się gala KSW 59, a w walce wieczoru do klatki powróci Mariusz Pudzianowski, który zmierzy się z debiutującym w organizacji Bombardierem.

Pudzian w klatce był widziany ostatni raz w listopadzie 2019 roku. Na gali w Zagrzebie w drugiej rundzie pokonał Erko Juna. Fighter ma obecnie na swoim koncie 13 zwycięstw, 7 porażek i jedno starcie no-contest. Rywalem Polaka będzie legenda senegalskich zapasów 44-letni Serigne Ousmane Dia, który waży 140 kg i ma 198 cm wzrostu. Oznacza to, że jest od Polaka kilkanaście kilogramów cięższy i wyższy o 12 centymetrów.

Bombardier dwukrotnie sięgał po mistrzostwo w Laamb i zdobywał tytuł „Króla aren”. W MMA pierwszy pojedynek stoczył w maju 2018 roku i zwyciężył w ciągu minuty i 12 sekund. Kolejny pojedynek miał miejsce w lutym 2020 roku. Tym razem Bombardier potrzebował jedynie 59 sekund na zwycięstwo.

Bukmacherzy nie mają wątpliwości, kto jest faworytem tego pojedynku i wskazują znacznie bardziej doświadczonego Pudziana. Kurs na zwycięstwo Polaka wynosi 1.50.

SPRAWDŹ, GDZIE OGLĄDAĆ KSW:

KSW 59: Transmisja PPV. Gdzie oglądać? Stream online.

Co ciekawe, Maciej „Kołcz” Łuczkowski, który wraz z Wojsławem Rysiewskim dyrektorem sportowym KSW był gościem w programie ”The Champ & The Coach”, zdradził, że rywal Pudzianowskiego w swojej ojczyźnie jest prawdziwym celebrytą.

Ousmane z całą pewnością jest mistrzem w swojej przestrzeni, w tych zapasach senegalskich. Poziom rozpoznawalności tam na miejscu w Senegalu jest taki, że po raz pierwszy na zdjęciach wyjazdowych miałem problem żeby zrobić zdjęcia. To znaczy po 15 sekundach jak pojawiliśmy się w miejscu… bałem się o materiał, bo gdzie się nie pojawiliśmy tam był tłum ludzi, który chciał sobie z nim zrobić zdjęcie. Osiągnął już wszystko w swojej dyscyplinie, teraz czas na karierę światową. Natomiast to co zobaczyłem w Senegalu z jednej strony mnie zbudowało. Żyć tam, trenować i osiągać takie sukcesy to zdecydowanie wyżej zawieszona poprzeczka niż powtórzyć ten sam sukces u nas w Polsce. Są dwie osoby w Senegalu najbardziej znane to jest Prezydent Senegalu, a na drugim miejscu jest Ousmane, więc żebyście zrozumieli jak bardzo jest popularny u siebie.” – powiedział Łuczkowski.

Darmowy zakład za 29 zł.

Przy okazji gali KSW 59 możecie skorzystać z bonusu, jakim jest darmowy zakład w wysokości 29 złotych. Wystarczy otworzyć konto u naszego partnera STS.

Otwórz konto –  tutaj

Rejestracja zajmuje 30 sekund!

Źródło: mma.pl

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie