Artur Szpilka zwalczy o pas WBC International! Znamy rywala i datę pojedynku

1
Artur Szpilka zwalczy o pas WBC International! Znamy rywala i datę pojedynku
Fot. Artur Szpilka, Instagram

Promotor Andrzej Wasilewski zdradził, kiedy obędzie się kolejny pojedynek Artura Szpilki. Potwierdził hitowe starcie w kategorii bridger, czyli w limicie 101,6 kg.

O walce Artura Szpilki z Łukaszem Różańskim mówi się od kilku miesięcy. Przez długi czas w tej sprawie nie pojawiały się jednak żadne konkrety, między innymi ze względu na trudności w negocjacjach.

Jak zdradził Wasilewski, głównym problemem była wysokość wynagrodzenia dla Artura Szpilki – Negocjacji za bardzo nie ma, ponieważ Artur wyznaczył sobie jakiś tam punkt, i że tak powiem, nie podejmuje rozmów. Czas leci, więc, krótko mówiąc, zaczęliśmy rozważać inne warianty. Punkt dotyczy wysokości wynagrodzenia. Artur ma do tego oczywiście prawo, natomiast to, że człowiek sobie coś tam postanowi czy wymyśli, to nie znaczy, że to się wydarzy. Raz – kwestia wysokości, dwa – stawiania sprawy.

Ostatecznie udało się jednak dojść do porozumienia i promotor w rozmowie z portalem ringpolsa.pl potwierdził, że do walki dojdzie 8 maja w Rzeszowie.

Wydaje się, że wszystko jest już jasne. Otrzymaliśmy od prawnika Artura kontrakt z naniesionymi poprawkami i jesteśmy w stanie je zaakceptować. Wbrew pozorom korekty nie okazały się wcale istotne i jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to 8 maja Szpilka i Różański skrzyżują rękawice, a zwycięzca walki będzie miał duże szanse na pojedynek o mistrzostwo świata – powiedział szef KnockOut Promotions.

Co ciekawe, stawką pojedynku jest pas WBC International, a zwycięzca walki będzie miał dużą szansę, żeby zmierzyć się o pełnoprawny tytuł mistrza świata.

Gala będzie transmitowana jedynie w systemie PPV.

Źródło: ringpolska.pl

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie
Patryk
1 miesiąc temu

Hitowe starcie wkategorii bridger? Z tym hitowym to bym nie przesadzał. Trochę śmieszna jest ilość tych pasów, o które można walczyć. W konsekwencji prowadzi to do kabaretowych walk, które bardziej nadawałyby się na galę Fame MMA 🙂