Adesanya jest pewny, że tylko obalenia uratowały Błachowicza – „Innego dnia mogłem to wygrać” [WIDEO]

0
Adesanya jest pewny, że tylko obalenia uratowały Błachowicza -
Fot. Jan Błachowicz/ Israel Adeasanya, YouTube

Israel Adesanya zabrał głos po pierwszej porażce w karierze, którą poniósł w starciu z mistrzem wagi półciężkiej Janem Błachowiczem.

W pojedynku, który miał miejsce na gali UFC 253, Nigeryjczyk zadebiutował w nowej dywizji i od razu próbował sięgnąć po drugi tytuł. Dana White spoglądał już w stronę pojedynku Adesanyi z Jonem Jonesem, jednak jego plany pokrzyżował Cieszyński Książę, który zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów.

Pierwsza runda została jednogłośnie przyznana na konto Polaka. W kolejnej odsłonie jeden z sędziów wskazał przewagę Nigeryjczyka. Odwrotnie było w trzeciej rundzie, kiedy to dwaj sędziowie wybrali Adesanyę. Ostatnie dwa pojedynki trafiły oczywiście na konto Polaka. W ostatniej odsłonie dwaj sędziowie punktowali 10-8, a trzeci 10-9.

Łącznie w całym pojedynku Błachowicz trafił 184 z 267 ciosów. W kwestii znaczących ataków Błachowicz trafił 107 ze 193, czyli 55%. Polak wykonał także pięć prób obalenia, z czego trzy skuteczne.

Natomiast Adesanya wyprowadził 182 ciosy, w tym 99 celnych. Jeśli chodzi o znaczące ataki, było ich 161, w tym 78 trafiło do celu.

Jeśli chodzi o starcie w parterze, Polak kontrolował walkę przez 7 minut i 6 sekund, rywal przez zaledwie jedną sekundę.

Israel Adesanya, który rozmawiał z ESPN, jest przekonany, że tylko obalenia uratowały Polaka przed utratą pasa – Innego dnia mogłem tę walkę wygrać, z innym planem na walkę w parterze – powiedział fighter cytowany przez portal lowking.pl

Rozegrał to więc mądrze. Zrobił wystarczająco dużo, aby sędzia nas nie podniósł, a jednocześnie trzymał presję z góry. Nie chciał dać mi ani milimetra przestrzeni, bo wiedział, że gdyby mi dał, od razu bym czmychnął na górę. To weteran. Odwołał się do swojego doświadczenia, korzystając z tych pacnięć w charakterze uderzeń. Popatrzcie zresztą na koniec czwartej rundy. Kto zerwał się pierwszy i żwawo wrócił do swojego narożnika, a kto ledwie się zwlókł? Wiedział, co się dzieje. W rundach czwartej i piątej musiał mnie obalić, bo by się zaczęło – dodał.

DARMOWY ZAKŁAD NA KSW 59

Odbierz darmowy zakład za 29 zł i obstaw galę KSW 59! Po otwarciu konta otrzymasz FREE BET w wysokości 29 zł. Dodatkowo otrzymasz bonus na start w postaci ZAKŁADU BEZ RYZYKA do 200 PLN! Jeśli Twoje typy okażą się nietrafione to na konto główne dostaniesz cashback!

Otwórz konto – tutaj – rejestracja zajmuje 30 sekund.

Źródło: lowking.pl

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie