El. MŚ: Hiszpania zagra z „terytorium Kosowa”!

0
Hiszpania - Kosovo
fot. screenshot YouTube

Podczas zbliżających się eliminacji do mistrzostw Świata, reprezentacja Kosowa ma zagrać mecze ze Szwecją i Hiszpanią. O ile pierwsze spotkanie rozegrane zostanie bez żadnych zakłóceń, o tyle potyczka z Hiszpanią może dla kibiców z Kosowa być nieprzyjemna.

Reprezentacja Kosowa została nazwana przez Królewską Hiszpańską Federację Piłkarską (RFEF) jako „terytorium Kosowa” w oficjalnym  oświadczeniu opublikowanym na jej stronie internetowej 9 marca. Hiszpania jest jednym z pięciu krajów Unii Europejskiej, które nie uznają Kosowa.

Tego samego dnia hiszpański dziennik sportowy Marca poinformował, że flaga Kosowa nie zostanie umieszczona obok hiszpańskiej flagi przed rozpoczęciem meczu, a jej hymn zostanie ogłoszony jako „muzyka przekazana przez terytorium Kosowa”.

Dalsze doniesienia sugerowały, że decyzje te zostały podjęte pod presją hiszpańskiego ministerstwa spraw zagranicznych, podała Prishtina Insight .

Dwadzieścia dwa z 27 państw członkowskich uznały Kosowo za niepodległe państwo. Państwa UE, które nie uznają niepodległości Kosowa, to Hiszpania, Słowacja, Cypr, Rumunia i Grecja.

Mecz z Hiszpanią zostanie rozegrany 31 marca w Sewilli.

Źródło: euractiv.com

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie