Liga Mistrzów: Manchester City wygrywa na Węgrzech i gra dalej! [WIDEO]

Opublikowane 17 marca 2021, 07:59
przez Dariusz Oles
0
0

W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Manchester City bez najmniejszych problemów wygrał z Borussią Mönchengladbach 2-0. Powtórka wyniku z pierwszego meczu pozwoliła drużynie prowadzonej przez Pepa Guardiolę awansować do kolejnej fazy.

Potyczka, która ze względu na obostrzenia pandemiczne w Niemczech i Wielkiej Brytanii została rozegrana na neutralnym stadionie Puskas Arena w Budapeszcie, rozstrzygnęła się w pierwszych kilkunastu minutach gry. Sprawę bardzo szybko załatwili Kevin De Bruyne fenomenalnym uderzeniem z 12.minuty i Ilkay Gundgoan sześć minut poźniej.

W pozostałej części meczu „Obywatele” kontrolowali to, co dzieje się na boisku, nie dając gościom zbyt wiele okazji na stworzenie bramkowej sytuacji. Sami nie forsowali zbytnio tempa, dzięki czemu wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester City – Borussia Mönchengladbach 2-0 (2-0). Awans Manchesteru City.

Źródło: własne