Manchester City szuka zysków i… zmniejsza pojemność stadionu!

Etihad
fot. screenshot YouTube
Opublikowane 19 marca 2021, 08:37
przez Dariusz Oles
0
0
Brak komentarzy

Dodatkowe banery reklamowe mają przynieść większe korzyści finansowe, dlatego zarząd Manchesteru City podjął decyzję, że zlikwiduje część miejsc dla kibiców. Decyzja to poniekąd pokłosie sytuacji pandemicznej w kraju, która wiąże się rozgrywaniem meczów przy pustych stadionach. Instalacja reklam ma mieć jednak charakter trwały. 

Manchester City ma zlikwidować w ten sposób ok. 1100 miejsc na trybunie północnej, południowej i wschodniej. W ich miejsce będą zainstalowane ledowe ekrany, które dwukrotnie powiększą powierzchnię reklamową na stadionie.

Kibice, którzy mieli na likwidowanych miejscach wykupiony abonament, będą mogli wybrać nową lokalizację, a cena ich karnetu nie zostanie podniesiona. 

Dzięki nowemu pomysłowi pojemność Etihad Stadium spadnie poniżej 54 tysięcy. Zarząd co prawda ma pomysł na modernizację trybuny północnej, która pozwoli powiększyć obiekt do 60 tysięcy, jednak ze względu na epidemię, inwestycję odłożono w czasie. 

Zabieg z dodatkowymi reklamami nie jest nowy w Premier League. Pierwszym klubem, który zdecydował się na ten krok był Wolverhampton Wanderers na Molineux.

Źródło: stadiony.net

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments