Michał Pietrzak wygrywa z Krystianem Kaszubowskim!

Opublikowane 20 marca 2021, 22:50
przez FW
0
0

Za nami mocne starcie! W piątej walce na KSW 59 Krystian Kaszubowski zmierzył się z Michałem Pietrzakiem. Faworytem bukmacherów od samego początku był Pietrzak, który ostatecznie wygrał pojedynek, jednak walka była bardzo wyrównana. O werdykcie zdecydowała kontrola parteru w ostatniej odsłonie.

Kaszubowski reprezentujący klub Mighty Bulls Gdynia ma na koncie już cztery wygrane w okrągłej klatce KSW. Ostatni raz zawalczył na gali KSW 55 z Kubą Kamieniarzem i w pięknym stylu wypunktował rywala. Wcześniej 26-latek zwyciężał z Ivicą Truščkiem przez decyzję oraz efektownie nokautował Michała Michalskiego i Christophera Henze.

Jedyną porażkę w karierze gdynianin zanotował w starciu mistrzowskim, kiedy to na KSW 49 próbował przejąć należący do Roberto Soldicia pas wagi półśredniej.

Rywalem Kaszubowskiego był znany w całym kraju ze swoich znakomitych umiejętności zapaśniczych Michał Pietrzak. Reprezentant Czerwonego Smoka na gali KSW 53 znokautował Kamila Szymuszowskiego. Przypomnijmy, że również Pietrzak ma za sobą walkę z chorwackim “Robocopem”. W pojedynku z Roberto Soldicem przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziowską i postawił wysoką poprzeczkę.

RELACJA

Spokojne rozpoczęcie, pierwsze kopnięcie dopiero po upływie blisko minuty. Połowa walki za nami, a zobaczyliśmy dopiero trzy, cztery low kicki. Pietrzak trafia prawym prostym. Żaden z zawodników nie chce ryzykować. Minuta do końca, fighterzy wymienili zaledwie kilka ciosów. W tej odsłonie zobaczyliśmy pojedyncze kopnięcia. Kaszubowski próbował obalić, jednak Pietrzak dobrze broni.

Od początku rundy dużo kiwek, praktycznie żadnych ataków ze strony jednego, jak i drugiego zawodnika. Fighterzy wymieniają pojedyncze ciosy. Kolejne ataki niecelne, zawodnicy nadal nie decydują się na to, by zaryzykować. Pietrzak próbuje obalić jednak nieskutecznie. Przez całą klatkę przepchnął rywala pod siatkę. Do końca ponad półtora minuty. Zawodnicy rozrywają klincz i pojedynek wraca na środek klatki. Pietrzak rusza z atakiem, stara się być bardziej aktywny. Pietrzak na koniec rundy trafia rywala i zamyka go pod siatką sekundę przed gongiem.

Trzecia runda może być decydującym starciem. Kaszubowski jak każdą odsłonę zaczyna od kopnięcia. Zawodnicy wymieniają się mocnymi prawymi prostymi. Zawodnicy w tej rundzie znacznie bardziej aktywni. Pietrzak w końcu obala. Kaszubowski próbuje podejść pod siatkę, jednak Pietrzak mu to uniemożliwia. Fighterzy wymieniają ciosy w parterze. Runda zdecydowanie na konto Pietrzaka, który na koniec zaakceptował swoją przewagę kolejnymi ciosami.

O wyniku walki musza decydować sędziowie, którzy przez dłuższą chwilę podliczają punkty. Ostatecznie Michał Pietrzak pokonał Krystiana Kaszubowskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów (2 x 29-28, 28-29)

Wyniki KSW 59: Fight Code

Mariusz Pudzianowski (13-7) vs Bombardier (2-0)

Antun Račić (25-8-1) vs Sebastian Przybysz (7-2)

Damian Janikowski (5-3) vs Jason Radcliffe (16-7)

Michał Włodarek (8-3) vs Darko Stošić (14-4)

Krystian Kaszubowski (9-2) vs Michał Pietrzak (10-4)

Łukasz Rajewski (11-6) vs Konrad Dyrschka (11-2)

Adrian Bartosiński (10-0) vs Lionel Padilla (8-2)

Sebastian Rajewski (10-6) vs Savo Lazić (10-6)

Cyprian Wieczorek (0-1) vs Patryk Likus (1-0)