Patryk Likus pokonuje faworyta i rewanżuje się za porażkę sprzed lat

Patryk Likus pokonuje faworyta i rewanżuje się za porażkę sprzed lat
Fot. KSW
Opublikowane 20 marca 2021, 20:41
przez FW
0
0
Brak komentarzy

Pierwsza walka gali KSW 59: Fight Code za nami. W klatce KSW pojawił się Cyprian Wieczorek i Patryk Likus. Dla obu zawodników był to debiut w największej europejskiej organizacji. Co ciekawe był to rewanż, zawodnicy spotkali się już wcześniej w pojedynku amatorskim i wtedy wygrał Wieczorek.

Na gali KSW 59 tym razem na kibiców czekało dziewięć emocjonujących pojedynków. Federacja KSW daje szansę kolejnym młodym prospektom, którzy wyrażają gotowość do pojedynków na najwyższym poziomie.

Warto zaznaczyć, że Cyprian ma za sobą ponad sześćdziesiąt walk amatorskich zdobywając po drodze między innymi tytuły mistrza Europy i mistrza Polski.

Było pewne, że obaj zawodnicy będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony w pierwszym zawodowym pojedynku dla KSW. Patryk Likus miał dodatkową motywację i za wszelką cenę chciał zrewanżować się Wieczorkowi za przegraną sprzed lat.

RELACJA

Od początku walki zobaczyliśmy dużo niecelnych ciosów. Po minucie Wieczorek przycisnął Likusa do siatki, przy próbie kopnięcia kolanem, trafił rywala w krocze. Po krótkiej przerwie walka była kontynuowana, a Wieczorek ruszył z kopnięciami na przeciwnika. Zawodnicy wymienili kilka ciosów. Pod koniec pierwszej odsłony Likus obalił rywala, jednak przyjął kilka ataków od bardziej aktywnego Wieczorka. Na kilkanaście sekund przed końcem walka wróciła do stójki.

Likus rozpoczął drugą rundę mocnym low kickiem. Przez pierwszą minutę zobaczyliśmy jedynie kilka kopnięć. Wieczorek ponownie zamknął Likusa na siatce, gdzie zawodnicy wymienili kilka kolan i ciosów. Wieczorek przez długi czas próbował obalić rywala, jednak Likus dobrze się bronił i był bardziej aktywny. W fantastyczny sposób skontrował i obalił rywala. Po kilku ciosach powrót do stójki. Likus, który był dużym underdogiem, kontroluje ten pojedynek. Obija rywala kolanami w klinczu. Trafia obrotowym backfistem. Likus trafia mocnym prawym i osuwa się na matę, jednak szybko się podnosi.

Ostatni runda. Wieczorek musi postawić wszystko na jedną kartę. Likus od początku bardziej aktywny, atakuje rywala kopnięciami. Dużo ilość ciosów Wieczorka nie trafia do celu. Likus odpowiada niskimi kopnięciami. Zawodnik czuje się coraz pewniej, atakuje obrotowymi kopnięciami. Obaj zawodnicy wyprowadzają masę niecelnych ciosów. Obaj zawodnicy bardzo zmęczeni. Do końca niecała minuta, Wieczorek zamyka rywala na siatce. Zawodnicy wymieniają kopnięcia, po czym rozrywają klincz. Na kilka sekund przed końcem Likus trafia rywala latającym kolanem i kontruje próbę obalenia.

Przez jednogłośną decyzję sędziów pojedynek wygrywa Patryk Likus i rewanżuje się za porażkę sprzed lat!

Wyniki KSW 59: Fight Code

Mariusz Pudzianowski (13-7) vs Bombardier (2-0)

Antun Račić (25-8-1) vs Sebastian Przybysz (7-2)

Damian Janikowski (5-3) vs Jason Radcliffe (16-7)

Michał Włodarek (8-2) vs Darko Stošić (13-4)

Krystian Kaszubowski (9-1) vs Michał Pietrzak (9-4)

Łukasz Rajewski (10-6) vs Konrad Dyrschka (11-1)

Adrian Bartosiński (9-0) vs Lionel Padilla (8-1)

Sebastian Rajewski (9-6) vs Savo Lazić (10-5)

Cyprian Wieczorek (0-1) vs Patryk Likus (1-0)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO