Opublikowane 20 marca 2021, 17:24
przez Dariusz Oles
0
0

Bayern Monachium rozgromi VfB Stuttgart 4-0 w meczu 26. kolejki niemieckiej 1.Bundesligi. Gospodarze dokonali tej sztuki, grając przez większość spotkania w osłabieniu. Czerwona kartka Alphonso Daviesa, nie przeszkodziła jednak Bawarczykom w odniesieniu zwycięstwa, a bohaterem potyczki został Robert Lewandowski.

Mistrz Niemiec w zasadzie od samego początku musiał mierzyć się z drużyną, która grała z przewagą jednego zawodnika. W 12.minucie, za ostry faul na Wataru Endo, z boiska wyleciał Alphonso Davies. Czerwona karta nie zdeprymowała jednak gospodarzy, którzy od razu ruszyli do zmasowanego ataku zakończonego kilkoma bramkami.

Rezultat spotkania otworzył Robert Lewandowski, który trafił do siatki w 18.minucie. Dla Polaka była to jedna z trzech bramek zdobytych w tej konfrontacji. 32-latek wpisał się na listę strzelców ponownie w 23 i 39.minucie. Lewandowski w obecnym sezonie zdobył już 35 bramek w lidze i pewnie zmierza do pobicia rekordu Gerda Müllera (40 goli w sezonie).

1-0

2-0

4-0

Gola w pierwszej połowie strzelił także Serge Gnabry i Bayern schodził na przerwę prowadząc 4-0.

Druga połowa miała już spokojniejszy przebieg. Monachijczycy wyraźnie spuścili z tonu i kontrolowali to, co dzieje się na boisku, przez co widzowie nie zobaczyli już więcej bramek.

Bayern Monachium jest liderem rozgrywek z czterema punktami przewagi nad RB Lipsk.

Źródło: własne