Krzysztof Głowacki znokautowany. Lawrence Okolie zdobywa pas WBO [WIDEO]

0
Krzysztof Głowacki znokautowany. Okolie zdobywa pas WBO [WIDEO]
Fot. Znokautowany Krzysztof Głowacki, Twitter

Na gali w Wielkiej Brytanii Krzysztof Głowacki stanął do walki o mistrzowski tytuł. Niestety Polakowi nie udało się wykorzystać szansy na zdobycie pasa.

Lawrence Okolie nie bez powodu był dużym faworytem tego pojedynku. Brytyjczyk od początku walki atakował mocnymi ciosami. Ostatecznie w szóstej rundzie udało mu się ustrzelić Polaka potężnym prawym, a Główka padł na deski.

Dla Okoliego było to 16 zwycięstwo, w tym 13 przez nokaut. Pięściarz nie przegrał w zawodowej karierze żadnego pojedynku.

Brytyjczyk rozprawił się z drugim Polakiem z rzędu. Do walki z Głowackim miało dojść już w grudniu, jednak Krzysztof z powodu koronawirusa wypadł z pojedynku, a na jego miejsce, kilka dni przed galą wskoczył Nikodem Jeżewski. Pięściarz dotychczas był niepokonany, jednak Okolie pokazał ogromną różnicę klas i znokautował Jeżewskiego już w drugiej rundzie.

Tym razem ponownie Brytyjczyk pokazał, jak świetnym jest pięściarzem. Od początku starcia czuł się bardzo pewnie, a z każdą minutą boksował z coraz większą swobodą.

Po porażce Polaka na Twitterze pojawiło się dużo komentarzy odnośnie formy Głowackiego. Swój wpis zamieścił m.in. promotor Andrzej Wasilewski, czy prezes PZPN Zbigniew Boniek.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie