Sebastian Przybysz mistrzem KSW! Fantastyczna walka z Antunem Raciciem!

Sebastian Przybysz mistrzem KSW! Fantastyczna walka z Antunem Raciciem!
Fot. KSW
Opublikowane 21 marca 2021, 00:07
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami co-main event gali KSW 59. W pojedynku, którego stawką był pas wagi koguciej, do klatki weszli Antun Račić i Sebastian Przybysz. Polak w końcu przerwał świetną serię zwycięstw Chorwata i sięgnął po tytuł największej polskiej organizacji MMA.

Antun Racić zdecydowanym faworytem tej walki. Fighter nazywany Killerem ma za sobą ogromne doświadczenie. W zawodowym MMA stoczył 35 walki, a w pojedynku z Przybyszem po raz drugi w karierze bronił mistrzowskiego pasa. Chorwat przedłużył serię do 8 zwycięstw i w KSW wciąż pozostaje niepokonany.

Dla Sebastiana Przybysza była to dopiero 10 walka w zawodowym MMA. Zawodnik w KSW zadebiutował w 2018 roku i po wygraniu 4 z 5 walk stanął do walki o mistrzowski tytuł. W ostatnim pojedynku, który był eliminatorem do starcia z Raciciem, w 3. rundzie pokonał Jakuba Wikłacza.

Emocji w tym starciu nie mogło zabraknąć. W stawce znajdował się mistrzowski pas, jednak Przybysz był nie tylko zmotywowany tym, żeby zdobyć tytuł, ale również aby zrewanżować się za porażkę z KSW 46. Na gali w Gliwicach Polak przegrał z Chorwatem przez jednogłośną decyzję sędziów.

RELACJA

Sebastian Przybysz od początku walki bardziej aktywny. Polak poszedł na wymianę z Raciciem, który mocno trafił Przybysza. Chorwat nie unika walki w stójce, która dobrze mu wychodzi. Przybysz mocno obniża swoją pozycję w obawie przed obaleniami. Zawodnicy wymieniają poetyczne ciosy, częściej i z większą siłą trafia obecny mistrz. Antun rusza z szarszą, jednak trafia na kolano Polaka. Pierwsza runda kończy się dobrym akcentem Przybysza.

Przybysz drugą rundę rozpoczyna od kopnięcia. Zawodnicy wymieniają dużo ciosów na środku klatki. Racić poczuł uderzenie Przybysza, jednak sam odpowiada mocnymi atakami. Polak złapał rytm i czuje się coraz lepiej. Sebić mocno obija korpus mistrza. Racić coraz mniej mobilny. Zawodnik podjął dwie próby obalenia, jednak były one nieskuteczne. Polak w znakomitej formie. Pod koniec drugiej rundy fighterzy wyprowadzają wiele niecelnych ciosów. Antun Racić rzuca się w nogi, jednak Przybysz broni próbę obalenia. Świetna runda Polaka, który sprawia mistrzowi ogromne problemy.

Racić stara się wrócić do gry i to on rozpoczyna kolejne akcje. Pojedynek cały czas toczy się w stójce, Racić próbuje zamknąć Polaka na siatce, jednak ten ucieka. Dużo ciosów z jednej i z drugiej strony trafia do celu. Raczej nikt nie spodziewał się takiego przebiegu walki. Przybysz mocno trafił rywala, którym zachwiało! Przybysz odpowiada potwornym ciosem! Fantastyczne wymiany! Racić w końcu obala Polaka. Killer kontroluje pojedynek w parterze. Świetna runda!

Od początku kolejnej rundy Racić trafia więcej ciosów. Przybysz musi uważać na ataki mistrza. Racić rusza po nogę, jednak Polak skutecznie broni i trafia przeciwnika. Kolejne ciosy Chorwata trafiają do celu. Pojedynek cały czas w stójce. Zawodnicy wymieniają masę ciosów. Racić zamyka Sebicia na siatce i obala, jednak Polak szybko się podnosi i odwraca rywala. Walka wraca na środek klatki. Polak przypadkowo trafia w krocze mistrza. Obaj zawodnicy są już mocno poobijani. Mistrz potężnym ciosem trafia czysto w szczękę Przybysza! Racić liczy na nokaut? Zejście do parteru, tym razem na plecach leży obecny mistrz. Kolejna fantastyczna runda!

Zawodnicy w geście szacunku przytulają się na rozpoczęcie ostatniej rundy. Kolejna wymiana ciosów, wysokie kopnięcie w wykonaniu Polaka. Racić nieudanie obala, jednak mocno trafia Polaka. Sebastian Przybysz obala mistrza, jednak ten szybko się podnosi. Ciosy z jednej i drugiej strony dochodzą do celu. Kolejne obalenie Polaka, Racić ponownie na plecach. Przybysz obija przeciwnika, przed nami ostatnie dwie minuty walki. Przybysz kontroluje walkę i zagaduje rywala. Racić bez pomysłu na walkę. Polak pewny siebie jest przekonany, że wygrał starcie.

Sędziowie jednomyślnie zdecydowali, pas trafił do Sebastiana Przybysza!

Wyniki KSW 59: Fight Code

Mariusz Pudzianowski (13-7) vs Bombardier (2-0)

Antun Račić (25-9-1) vs Sebastian Przybysz (8-2)

Damian Janikowski (6-3) vs Jason Radcliffe (16-8)

Michał Włodarek (8-3) vs Darko Stošić (14-4)

Krystian Kaszubowski (9-2) vs Michał Pietrzak (10-4)

Łukasz Rajewski (11-6) vs Konrad Dyrschka (11-2)

Adrian Bartosiński (10-0) vs Lionel Padilla (8-2)

Sebastian Rajewski (10-6) vs Savo Lazić (10-6)

Cyprian Wieczorek (0-1) vs Patryk Likus (1-0)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO