Gorąco w Krakowie. Kibole Wisły Sharks zaatakowali… kibola Wisły. Interweniowała policja. [WIDEO]

3
fot. Screenshot Twitter

Gorąco w Krakowie. Narasta konflikt pomiędzy kibolami Wisły Kraków, a osobami, które związane były z grupą Wisła Sharks i poszły na współpracę z policją zostając tzw. małymi świadkami koronnymi. Wczoraj przy okazji meczu Wisły ze Stalą Mielec doszło do kolejnego ataku.

Strony konfliktu

Stronami konfliktu są pseudokibice „Wisły Sharks”, którzy zostali tzw. „sześćdziesiątkami” oraz Młoda Ferajna i inne grupy działające na Wiśle, które nie wyobrażają sobie czegoś takiego jak pójście na współpracę z organami ścigania.

Według portalu TVN24 konflikt doprowadził już m.in do podpalenia samochodu, a także odwetu i ataków na osoby, które nie chciały podporządkować się „sześćdziesiątkom”.

„Sytuacja, która ma miejsce w Krakowie, jest dla obserwatorów kibicowskiego świata szokiem. Dla pseudokibiców nie ma nic gorszego niż pójście na współpracę z policją. Takie osoby są surowo karane przynajmniej ostracyzmem, na ich domach lub samochodach dawni koledzy umieszczają obraźliwe hasła, a oni sami muszą zmieniać dotychczasowe miejsca zamieszkania. W przypadku Wisły jest inaczej. W żadnej innej grupie kibolskiej tak wiele osób nie poszło na współpracę z policją. Z czołówki Sharksów nie dał złamać się właściwie tylko „Piszczu”, a propozycję współpracy „Zielaka” odrzucili sami śledczy, uznając go za niewiarygodnego.” – czytamy na portalu tvn24.pl

Oświadczenia kiboli

W grudniu 2020 roku pojawiły się oświadczenia kiboli Wisły Sharks, którzy jak pisali w mediach społecznościowych – „jesteśmy główną i jedyną ekipą Wisły Kraków – Wisła Sharks.”. Post szybko został usunięty ze strony „Ultra Wisła”, a kilkanaście minut później pojawiło się oświadczenie grupy „Młoda Ferajna”.

„Sprostowanie strony Ultra Wisły, która została przejęta przez konfidentów i potwierdzaczy oraz niedoszłych 60-tek. Jedyną ekipą, która panowała przez ostatnie 3 lata na pewno nie byliście wy, a teraźniejsza sytuacja na mieście wygląda tak, że zebrało się kilkudziesięciu frajerów z doj****mi papierami i myślą, że zawojują Kraków. Tak się składa, że większość Krakowa, Nowej Huty i FC stoi po właściwej stronie, jak i połowa Polski od Górnego Śląska do Torunia. (…) papiery potwierdzają prawdę.

Na tym samym profilu pojawiły się dokumenty, które potwierdzają zeznania kiboli Wisły Sharks. W internecie nie brakowało opinii i komentarzy, że konflikt będzie narastał i jeszcze nie raz będzie głośno o wewnętrznych spięciach między kibolami.

Teraz, przy okazji wczorajszego meczu Wisły Kraków ze Stalą Mielec doszło do kolejnego ataku tym razem na Skawinie.

Na stronie „Małopolscy Fanatycy” pojawił się komentarz, który opisuje wczorajsze wydarzenia:

Dzisiejszy dzień przejdzie do historii. Banda rozj***sów z Wisły Sharks wjechała do Skawiny i ze sprzętem zaatakowali Wiślaka. Obsrane ped**y nie przyszły pod stadion. To czarny dzień ale ci co mieli jakieś wątpliwosci po dzisiejszej kur**skiej akcji już wiedza kto jest kto.” – czytamy na wyżej wymienionym portalu.

Według relacji na stronie „Świat Kibiców” kibole Wisły Sharks zaatakowali kibica Wisły, prawdopodobnie przy pomocy „sprzętu”.

60-tki i potwierdzacze chowają się za psami i napinają się do reszty. Gdyby nie smutni panowie doszłoby do konfrontacji, z której ciężko byłoby im wyjść zwycięsko. Znaczne siły Wiślaków ruszyły w kierunku konfidentów ale niestety smutni panowie nie dopuścili do tego. Chwilę wcześniej 60-tki dopadają dobrego chłopaka z Wisły i robią go sprzętem.

„Wisła Sharks” nie przyszła pod stadion, gdzie zebrali się kibice Wisły, którzy dopingowali swój zespół tylko postanowili zaatakować jedną osobę.

Wideo z tego zajścia dostępne jest tutaj:

Źródło: Własne / tvn24.pl

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie
trackback

[…] Gorąco w Krakowie. Kibole Wisły Sharks zaatakowali… kibola Wisły. Interweniowała policja&#… […]

trackback

[…] Gorąco w Krakowie. Kibole Wisły Sharks zaatakowali… kibola Wisły. Interweniowała policja&#… […]

trackback

[…] Gorąco w Krakowie. Kibole Wisły Sharks zaatakowali… kibola Wisły. Interweniowała policja&#… […]