niedziela, 19 września, 2021
Strona głównaGROMDAKrystian "Tyson" Kuźma został pomówiony? Rodzina apeluje: "Uważamy, że wymiar sprawiedliwości powinien..."

Krystian „Tyson” Kuźma został pomówiony? Rodzina apeluje: „Uważamy, że wymiar sprawiedliwości powinien…”

Zawodnik GROMDY, Krystian „Tyson” Kuźma został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji pod koniec stycznia 2021 roku. Jak czytamy w komunikacie wydanym przez CBŚP chodziło o handel narkotykami, a dokładnie aż o 1,5 tony. Rodzina napisała właśnie apel, w którym wyraziła swoje zaniepokojenie całą sytuacją.

Jak komunikowało CBŚP – „w śledztwie występuje już 41 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 105 zarzutów. Z ustaleń CBŚP i PK wynika, że członkowie gangu mogli przemycić z Hiszpanii, a następnie rozprowadzić w Polsce kilka ton narkotyków. Według funkcjonariuszy gang tworzyły osoby w większości powiązane z pseudokibicami różnych klubów sportowych.

Rodzina „Tysona” zaznacza, że dowody opierają się na zeznaniach tzw. małego świadka koronnego.

Apel w sprawie „Tysona”

My rodzina, przyjaciele, uczniowie i sportowcy pragniemy wyrazić swoje zaniepokojenie sytuacją w której obecnie znalazł się Krystian Kuźma, zawodnik sportów walki oraz ojciec 5 letniego synka. W dniu 26 stycznia został zatrzymany w sposób bezpardonowy oraz przy użyciu niewspółmiernych środków do stwarzanego zagrożenia dla funkcjonariuszy oddziału antyterrorystycznego, bez poszanowania rodziny a w szczególności w obecności małoletniego syna. Na wniosek organów ścigania zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego.

Jest to dla nas niezrozumiałe – sprawa o którą chodzi jest z przed paru lat, a wszystkie dowody opierają się na zeznaniach człowieka, który dla ratowania siebie i swoich korzyści jest gotów zniszczyć życie innym. Znamy wiele podobnych sytuacji gdzie osoby tego typu okazywały się absolutnie niewiarygodne. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć ani tym bardziej zaakceptować takiej postawy organów sprawiedliwości i sądu.

Znamy Krystiana i wszyscy wiemy, że jest to człowiek honoru który staje naprzeciw swoim problemom a nie od nich ucieka. Mimo ciężkiej sytuacji w młodości, gdzie nie posiadał wzoru do naśladowania w postaci ojca tylko mamy, która zastąpiła mu oboje rodziców sam stworzył swoją własną rodzinę i stawia ją na pierwszym miejscu. Dokłada wszelkich starań aby na co dzień dbać o jak najlepsze relację z synem u boku swojej partnerki, która jest z nim na dobre i złe.

Uważamy, że zastosowanie wyżej wymienionego środku zapobiegawczego w oczywisty sposób zatrzyma jego karierę i przeszkodzi mu w dalszym rozwijaniu się.

Krystian na co dzień, podczas treningów pracował z ludźmi różnych grup społecznych – pomagał im borykać się z wieloma problemami, ale przede wszystkim wpajał ducha sportu i walki, dążenia do postawionego sobie celu. Nie bez powodu Krystianowi zostało przypisane słynne nazwisko „Tyson”  możemy tu przytoczyć słowa wypowiedziane przez Wiesława Włodawskiego: „Mike Tyson jest legendą i nie mam tu na myśli tylko jego sportowych osiągnięć, to przede wszystkim człowiek który pokazuje, jak dzięki sile charakteru i niezłomnej woli można wejść na sam szczyt, jak podnosić się po upadkach i zwyciężać od nowa. Zawsze jest o co walczyć! „

Podsumowując – uważamy, że wymiar sprawiedliwości powinien zmienić środek zapobiegawczy wobec Krystiana na łagodniejszy – pozwolić na dalsze rozwijanie się w świecie sportu i życie z rodziną. Jesteśmy przekonani, że taka zmiana nie będzie miała wpływu na przebieg postępowania oraz nie ma obawy, aby Krystian nie stawiał się na wezwania organów sprawiedliwości.

Apelujemy do wszystkich, którzy zapoznali się z tym oświadczeniem i popierają w naszym mniemaniu słuszną sprawę o którą będziemy walczyć! Prosimy o udostępnianie tego postu.” – czytamy na stronie „Walka o Tysona”

Źródło: Facebook

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x