Tak wyglądało zwycięstwo Mariusza Pudzianowskiego. W 72 sekundy pokonał Nikolę Milanovicia [WIDEO]

0
Tak wyglądało zwycięstwo Mariusza Pudzianowskiego. W 72 sekundy pokonał Nikolę Milanovicia [WIDEO]
Fot. KSW

W walce wieczoru KSW 59 Mariusz Pudzianowski miał zmierzyć się z senegalskim zapaśnikiem, jednak ostatecznie zawodnik nie był w stanie wystąpić na gali.

Pudzian stoczył pojedynek po najdłuższej przerwie w karierze. Z powodu kontuzji i pandemii koronawirusa, nie miał możliwości szybszego powrotu do klatki. Dla byłego strongmena było to 21 starcie w karierze i zakończyło się bez żadnych niespodzianek.

Początkowo rywalem Polaka miał być znacznie większy Bombardier. Dwukrotny mistrz świata w Laamb jest kilkanaście centymetrów wyższy i aż 31 kilogramów cięższy niż Pudzianowski. Niestety w dzień gali Serigne Ousmane Dia doznał ataku wyrostka robaczkowego i musiał trafić do szpitala.

„Rywal Mariusza Pudzianowskiego, Ousmane „Bombardier” Dia na KSW 59 miał atak ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego i musiał być hospitalizowany. Walka Mariusza Pudzianowskiego się odbędzie. Organizacja KSW jest w trakcie finalizowania nowego przeciwnika” – czytamy w oficjalnym komunikacie KSW.

Organizacja na szybko musiała znaleźć zastępstwo. Jak po walce przyznał sam Pudzianowski, najpierw miał się z nim zmierzyć duży rywal, którego rekord to 5-0. Niestety po tym, jak zobaczył wcześniejsze pojedynki Polaka, zrezygnował z wejścia do klatki.

Na krótko przed rozpoczęciem gali na walkę zdecydował się Nikola Milanović, który ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski w Sambo oraz trzykrotnie sięgał po złoty medal na Mistrzostwach Polski w Judo w kategorii masters. Zawodnik dostał szansę na zawodowy debiut w MMA.

Starcie przebiegło tak, jak wszyscy się spodziewali. Rywal nie stanowił dla Pudziana dużego wyzwania, chociaż miał okazję obalić Dominatora, jednak ten złapał się siatki, w wyniku czego, to Milanović niefortunnie znalazł się na macie. Tam Pudzianowski zasypał go gradem ciosów, a sędzia przerwał pojedynek.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie