Poważna kontuzja Roberta Lewandowskiego? Kapitan reprezentacji Polski nie zagra w meczu z Anglią!

0
fot. Screenshot YouTube

Robert Lewandowski z powodu urazu nie zagra w środowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 przeciwko Anglii w Londynie. Badania kliniczne i obrazowe wykazały uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana.” – informuje PZPN.

Chodzi o sytuację z ostatniego meczu z Andorą, w którym Polska wygrała 3:0 po dwóch bramkach „Lewego”. W 88 minucie trzecią bramkę dla naszej reprezentacji strzelił debiutant Karol Świderski.

Po meczu z Andorą, Paulo Sousa powiedział – „Robert Lewandowski odczuwa w kolanie ból. Jak tylko zszedł z boiska, przykładano mu lód. Myślę, że jak się wyśpi i odpocznie to w poniedziałek obudzi się bez bólu. Mam taką nadzieję.”

Krótki czas pozostający do kolejnego meczu kadry wyklucza udział kapitana reprezentacji w tym spotkaniu. Wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem pogłębienia urazu.

Taka decyzja jest jedyną słuszną, mając na uwadze zbliżający się turniej EURO 2020.” – czytamy na stronie PZPN.

Dziennikarz sportowy Michał Kołodziejczyk w mocnych słowach wypowiedział się na temat tego, czy było warto wystawiać Lewandowskiego na mecz z Andorą.

Nawet nie będę pytał czy warto było szaleć tak. Skrajna głupota i nieodpowiedzialność w ogóle wystawiać Lewandowskiego na Andorę. Gratulacje dla wszystkich odpowiedzialnych. Będzie fajnie z Anglią, może być historycznie.

Pierwsze miejsce w tabeli zajmuje Anglia, która ma na koncie 6 punktów. Polska i Węgry mają równo po 4 punkty, oba zespoły strzeliły 6 i straciły po 3 bramki.

Ostatnie miejsce zajmuje San Marino, które w dwóch meczach straciło 8 bramek.

Źródło: PZPN.pl

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie