
Wielka walka Polaka! Sulęcki zmierzy się z byłym mistrzem świata

przez Przemek Krautz
Kolejna walka Macieja Sulęckiego została właśnie oficjalnie potwierdzona. Wiemy, kiedy dojdzie do pojedynku z bardzo mocnym rywalem.
Maciej Sulęcki ma na swoim koncie 29 zwycięstw, w tym 11 przez nokaut oraz dwie porażki. Kilka dni temu do mediów trafiła informacja, że pięściarz rozstał się ze swoim trenem Piotrem Wilczewskim, którego zastąpił dawny trener Sulęckiego, Paweł Kłak.
Pięściarz na kolejne starcie powróci do USA po przegranej z Demetriusem Andrade – mistrzem świata WBO. Nadchodzącym rywalem Polaka będzie Jaime Munguia, z którym zmierzy się 24 kwietnia.
– Jestem bardzo podekscytowany możliwością powrotu do Stanów Zjednoczonych i walki w turnieju głównym o tak dużą kartę. Jaime Munguia jest silnym, młodym wojownikiem, ale walczyłem z najlepszymi w tej dywizji. 24 kwietnia pokażę światu, że jestem czołowym zawodnikiem wagi średniej i zasługuję na kolejną szansę na walkę o tytuł mistrza świata – przyznał Polak.
Munguia to niepokonany były mistrz świata WBO w kategorii półśredniej. Zawodnik ma na swoim koncie 36 wygranych, w tym 29 przez nokaut. Meksykanin zdobył pas w 2018 roku i obronił tytułu w kolejnych 5 walkach. W 2020 roku zdecydował o przejściu do dywizji średniej.
– Nie ma dziś na świecie bardziej ekscytującego zawodnika wagi średniej niż Jaime Munguia – powiedział o zawodniku legendarny Oscar de la Hoya.
GDZIE OGLĄDAĆ WALKĘ?
Walkę Sulęcki vs Munguia można obejrzeć jedynie na platformie DAZN. Koszt miesięcznej subskrypcji to 7,99 zł i można ją anulować w dowolnym momencie.
Wykup dostęp -> tutaj
- Don Diego chętny na powrót do FAME. Szachta i Pasternak na celowniku mistrza GROMDY
- Don Diego chce zejść ze sceny jako niepokonany! Zabrał głos na temat kolejnej walki w GROMDZIE
- Kołecki nadal chętny na powrót do KSW. Postawił warunek: “Mogę walczyć z każdym, jeśli będzie się zgadzał kontrakt”
- Włodarczyk i Balski twarzą w twarz. Walka o pas WBC już w niedzielę! [WIDEO]
- BALBOA faworytem przed GROMDA 21. Minimalna różnica w kursach na walkę z VASYLEM!