Mateusz Gamrot o treningach z gwiazdami UFC: „Udowodniłem, że nie ma żadnego przeskoku”

1
Mateusz Gamrot o treningach z gwiazdami UFC:
Fot. Edson Barboza i Mateusz Gamrot, Instagram

Już 10 kwietnia Mateusz Gamrot po raz drugi w karierze wejdzie do oktagonu, żeby zmierzyć się ze Scottem Holtzmanem. Dla Polaka jest to bardzo ważny pojedynek.

Fighter na początku roku wyleciał do USA, żeby trenować w klubie Amercian Top Team w Coconut Creek. W ostatnim programie Koloseum zdradził, jak wyglądały przygotowania [Transkrypcja lowking.pl] – Spędziłem trzy miesiące na Florydzie, trenując naprawdę bardzo ciężko, ale też bardzo mądrze. Dodałem nowe rzeczy, przeszlifowałem nowe rzeczy, miałem też czas, żeby to wdrożyć na sparingach i zobaczyć, jak to funkcjonuje.

Jak wiemy, na wynik walki w oktagonie wpływa dużo więcej czynników, ale ze swojej strony mogę zapewnić, że jest wszystko top. Jestem nawet w stanie gryźć w oktagonie przeciwnika, byle wygrać – dodał.

W USA Gamer ma okazję trenować z takimi gwizdami UFC jak Jorge Masvidal, czy ostatni pogromca McGregora Dustin Poirier. Najwięcej przygotowywał się jednak z Edsonem Barbozą, fighterem, który w UFC stoczył już 24 walki.

Jestem bardzo zadowolony z tego obozu przygotowawczego, bo mogę powiedzieć, że regularnie trenowałem z Edsonem Barbozą. Bywały takie tygodnie, że robiliśmy nawet 2-3 razy w tygodniu. Regularnie trenowałem stójkę z jego trenerem Andersonem, który stanie też w moim narożniku.

Mogę też powiedzieć, że regularnie trenowałem z Jorge Masvidalem. Na ostatnie trzy tygodnie do walki to tylko z nim robiłem sparingi, a wcześniej przeplataliśmy grappling i drille MMA. Miałem też okazję złapać się z Dustinem Poirierem na dwie jednostki treningowe, czyli na grappling i na drille MMA. Jest tutaj bardzo duża ekipa z Brazylii jak Renato Moicano, Thiago Moises. Jest zawsze bardzo mocna ekipa z Rosji.

Wydaje mi się, że moja mentalność i moja pewność siebie bardzo mocno wzrosły z uwagi na to, że nie odstawałem bardzo mocno od wymienionych nazwisk – dodał.

Fighter został także zapytany o to, jak wyglądały sparingi z zawodnikami, którzy zajmują wysokie miejsca w rankingach.

Po raz kolejny uświadomiłem sobie i udowodniłem, że nie ma żadnego przeskoku między światową czołówką i nami trenującymi w Europie. To jest bardzo mobilizujące. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że ze wszystkich tych nazwisk, które wymieniłem, to zawsze ich przewróciłem na rundę i utrzymałem w parterze, więc dla mnie to jest też mocno mobilizujące – powiedział zawodnik.

Kursy na walkę Gamrota

Nadchodzący pojedynek i galę UFC Fight Night z udziałem Mateusz Gamrot możesz obstawić – tutaj – rejestracja zajmuje 30 sekund.

Otwórz konto – odbierz bonus

Po rejestracji otrzymasz darmowy zakład za 29 zł i bonus w postaci ZAKŁADU BEZ RYZYKA do 200 zł. W przypadku przegranego kuponu, otrzymasz cashback!

Źródło: lowking.pl

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie
Sebastian
Sebastian
18 dni temu

Ta…nie odstaje…chyba jak daje z siebie 120% na treningach, a tamci sobie po prostu trenują.