Kapitalna i krwawa walka KSW 60! Vojto Barborik udusił w 2 rundzie Krzysztofa Klaczka! (VIDEO)

0
Kapitalna i krwawa walka KSW 60! Vojto Barborik udusił w 2 rundzie Krzysztofa Klaczka! (VIDEO)
Fot. KSW

W czwartym pojedynku karty głównej KSW 60 zobaczyliśmy debiut słowackiego fightera, który zmierzył się z Polakiem powracającym po dłuższej przerwie.

Vojto Barborik do pojedynku podchodził z bilansem 12-1 i był według bukmacherów faworytem tej walki. Fighter na 12 wygranych walk, 9 skończył przez poddanie i jedną przez nokaut. Ostatnie pojedynki toczył w organizacji Oktagon MMA, a w debiucie w KSW stanął do walki z Krzysztofem Klaczkiem.

31-letni Polak powrócił po ponad 2-letniej przerwie. Ostatni raz walczył w marcu 2019 roku i przegrał z Marcinem Wrzoskiem przez jednogłośną decyzję sędziów. Do walki na KSW 60 podchodził z bilansem 12 zwycięstw i 6 porażek. Według ekspertów był underdogiem, gdyż jego forma była wielką niewiadomą.

RELACJA

Po upływie blisko 40 sekund walka zeszła do parteru, gdzie zawodnicy walczyli o pozycję, nie wymieniając żadnych ciosów przez większość rundy. Barborik wyprowadził pojedyncze ciosy, po jednym z nich Polak zaczął mocno krwawić. Barborik próbował poddać Polaka, jednak ten skutecznie się bronił. Zawodnicy nie wymienili wiele ciosów, jednak zobaczyliśmy sporo krwi. Barborik do końca rundy próbował poddawać przeciwnika, jednak nieskutecznie. Na koniec Polak zadał kilka ciosów z góry.

Walka szybko przeszła do parteru, gdzie zawodnicy podobnie jak w pierwszej rundzie wszystkie siły wkładali w walkę o pozycję. Polak stawiał duży opór. Kiedy Barborik chwycił Klaczka za nogę i próbował go odciągnąć od siatki, przyjął mocne kopnięcie na głowę. Chwile później Barborik znalazł się za plecami polskiego fightera i udało mu się go poddać przed zakończeniem drugiej rundy.

KARTA WALK KSW 60

WALKA WIECZORU

Phil de Fries (19-6) vs Tomasz Narkun (18-3) – walka o pas kategorii ciężkiej

CO-MAIN EVENT

Marian Ziółkowski (22-8-1) vs Maciej Kazieczko (7-1) – walka o pas kategorii lekkiej

KARTA GŁÓWNA

Izu Ugonoh (1-0) vs Marek Samociuk (2-1)

Michał Sobiech (4-0) vs Patryk Kaczmarczyk (6-0)

Aleksandar Ilić (12-4) vs Adrian Dudek (5-1)

Krzysztof Klaczek (12-6) vs Vojto Barborik (12-1)

Aleksandra Rola (3-1) vs Karolina Wójcik (7-2)

Kacper Koziorzębski (7-3) vs Ion Surdu (10-3)

Jakub Wikłacz (10-3-1) vs Patryk Surdyn (5-1)

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie