Patryk Kaczmarczyk wygrywa po fantastycznej walce z Michałem Sobiechem!

Opublikowane 24 kwietnia 2021, 22:33
przez Przemek Krautz
0
0

Za nami wyczekiwany pojedynek w wadze piórkowej. W klatce KSW zadebiutowało dwóch niepokonanych fighterów, jeden z nich musiał uznać wyższość swojego rywala.

W 5 zestawieniu karty głównej KSW 60 zobaczyliśmy starie Patryka Kaczmarczyka z Michałem Sobiechem. Pierwszy z zawodników do klatki wchodził z rekordem 6 zwycięstw, a ostatnie 3 pojedynki kończył przed czasem

Natomiast drugi z zawodników Michał Sobiech do walki podszedł z 4 wygranymi na koncie. Pierwsze trzy pojedynki zwyciężył przez TKO. Fighter wraca po dłuższej przerwie, gdyż ostatni raz walczył ponad rok temu.

Według bukmacherów faworytem tej walki był były zawodnik Armia Fight Night – Patryk Kaczmarczyk.

RELACJA

Kaczmarczyk rozpoczął od wysokiego kopnięcia, na co Sobiech odpowiedział pojedynczymi ciosami. Podobnie po niskim kopnięciu, ruszył z serią ciosów. Zawodnicy zajmują środek klatki, gdzie mieszają niskie kopnięcia z ciosami. Kaczmarczyk ruszył po nogi rywala, jednak ten szybko podniósł się przyciśnięty do siatki. Po wymianie kilku ciosów zawodnicy rozerwał klincz i kontynuowali walkę na środku klatki. Jeden i drugi trafiał sporo ciosów na głowę przeciwnika. Kaczmarczyk po raz kolejny sprowadził rywala do parteru. Walka do końca rundy toczyła się pod siatką.

Kaczmarczyk rozpoczął od kopnięć, natomiast rywal odpowiedział ciosami. Zawodnicy wymienili mocne ciosy, Sobiech kilka razy trafił faworyta walki. Bardzo dobra walka w wykonaniu obu zawodników. Po upływie dwóch minut Kaczmarczyk obalił rywala, jednak ten był bardziej aktywny, zadając ciosy z dołu. Sobiech próbował wyrwać się przeciwnikowi, ale nieskutecznie, po chwili jednak udało mu się podnieść. Walka przeszłą pod siatkę, gdzie lepszą pozycję miał Kaczmarczyk. Na 30 sekund przed końcem rundy Sobiech sprowadził walkę do parteru, gdzie próbował poddać przeciwnika.

Zawodnicy już zmęczeni. Kaczmarczyk trafił mocnym ciosem na korpus, co wyraźnie zabolało Sobiecha. Wydawało się, że skończy walkę przed czasem, jednak ten przetrzymał kryzys i obalił atakującego Kaczmarczyka. Fantastyczna walka. Jeden i drugi atakuje mocnymi ciosami. Dużo wymian. Fighterzy coraz bardziej zmęczeni. Po upływie dwóch minut walka przeszła do parteru. Sobiech zaczął zyskiwać przewagę, obijał przeciwnika i próbował go poddać, jednak nieskutecznie.

Sędziowie byli jednogłośni! Fantastyczne starcie zakończyło się zwycięstwem Patryka Kaczmarczyka.

KARTA WALK KSW 60

WALKA WIECZORU

Phil de Fries (19-6) vs Tomasz Narkun (18-3) – walka o pas kategorii ciężkiej

CO-MAIN EVENT

Marian Ziółkowski (22-8-1) vs Maciej Kazieczko (7-1) – walka o pas kategorii lekkiej