Świetny występ Ziółkowskiego! Mistrz poddaje rywala w drugiej rundzie! [WIDEO]

0
Świetny występ Ziółkowskiego! Mistrz poddaje rywala w drugiej rundzie! [WIDEO]
Fot. KSW

Za nami co-main event gali KSW 60: Tomasz Narkun vs Phil de Fries. W przedostatnim pojedynku z karty głównej Marian Ziółkowski zmierzył się z Maciejem Kazieczko.

Dla Ziółkowskiego była to 32 walka w karierze. Zawodnik po porażce z Mateuszem Gamrotem zmierzył się z Romanem Szymańskim, którego skończył w 4. rundzie i tym samym zdobył mistrzowski pas wagi lekkiej. Na dzisiejszej gali przystąpił do pierwszej obrony tytułu. 

Rywalem mistrza był znacznie mniej doświadczony Kazieczko, który wszedł do klatki dopiero 9 razy. Zawodnik niemal całą karierę przewalczył w KSW, gdzie w wygrał 6 z 7 walk, w tym 4 przed czasem. Według bukmacherów był jednak underdogiem. Eksperci wskazywali pewne zwycięstwo Mariana Ziółkowskiego.

RELACJA

Walka rozpoczęła się spokojnie. Widzieliśmy wymianę niskich kopnięć. Już w pierwszej odsłonie Ziółkowski mocno trafił rywala. W końcówce pierwszej rundy Kazieczko ruszył na rywala, podkręcając tempo.

Od początku drugiej rundy zawodnicy zajęli środek klatki i wymieniają ciosy. Aktualny mistrz sporo pracuje lewy prostym. Po jednym z mocnych ciosów Kazieczko padł na deski. Jednak był w stanie się podnieść. Ziółkowski walczy z większym spokoje. Pozwala rywalowi się wystrzelać. Mistrz z mocnym lowkcikiem, dobrze unika ataków rywala. Zawodnicy na środku klatki wymieniają ciosy. Kazieczko pada po mocnym prostym! Ziółkowski rozkłada ręce, jednak to nie koniec! Rozbija rywala w parterze, chwilę później przechodzi do duszenia i poddaje Kazieczko. Fantastyczny występ Ziółkowskiego.

KARTA WALK KSW 60

WALKA WIECZORU

Phil de Fries (19-6) vs Tomasz Narkun (18-3) – walka o pas kategorii ciężkiej

CO-MAIN EVENT

Marian Ziółkowski (22-8-1) vs Maciej Kazieczko (7-1) – walka o pas kategorii lekkiej

KARTA GŁÓWNA

Izu Ugonoh (1-0) vs Marek Samociuk (2-1)

Michał Sobiech (4-0) vs Patryk Kaczmarczyk (6-0)

Aleksandar Ilić (12-4) vs Adrian Dudek (5-1)

Krzysztof Klaczek (12-6) vs Vojto Barborik (12-1)

Aleksandra Rola (3-1) vs Karolina Wójcik (7-2)

Kacper Koziorzębski (7-3) vs Ion Surdu (10-3)

Jakub Wikłacz (10-3-1) vs Patryk Surdyn (5-1)

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie