Pudzianowski zapowiada wojnę na KSW 61 i porównuje wagę z Jurasem: „Kiedyś przed galą na narodowym…”

0
Jak już oficjalnie wiadomo, w walce wieczoru kolejnej gali KSW zobaczymy pojedynek w wadze ciężkiej. Z Mariuszem Pudzianowskim zmierzy się powracający Łukasz Jurkowski.
Fot. Łukasz Jurkowski i Mariusz Pudzianowski, Instagram

Jak już oficjalnie wiadomo, w walce wieczoru kolejnej gali KSW zobaczymy pojedynek w wadze ciężkiej. Z Mariuszem Pudzianowskim zmierzy się powracający Łukasz Jurkowski.

Dla Jurasa będzie to pierwsza walka od ponad 2 lat. Ostatni raz w akcji widzieliśmy go w kwietniu 2019 roku. Jak zapowiedział zawodnik, będzie to najprawdopodobniej jego ostatni pojedynek w karierze, którą rozpoczął w 2004 roku wraz z pierwszą galą KSW.

Dotychczas Juras walczył w kategorii półciężkiej, jednak na kolejnej gali zadebiutuje w dywizji ciężkiej, czyli w limicie do 120,2 kilogramów. Jak sam przyznał, bardzo odpowiada mu to, że nie będzie musiał zrzucać kilogramów przed pojedynkiem.

Jurkowski nie będzie miał łatwego zadania, bo zmierzy się z wielkim rywalem, jakim jest Mariusz Pudzianowski. W ostatniej walce Pudzian miał walczyć z senegalskim zapaśnikiem Bombardierem, a pojedynek miał odbyć się w kategorii open. Polak ważył wówczas 120,2 kilogramy, natomiast jego rywal aż 151,2 kilogramy.

Ostatecznie Senegalczyk w dniu gali trafił do szpitala, a w jego miejsce na zastępstwo wskoczył debiutant Nikola Milanović. Pojedynek trwał nieco ponad minutę i zakończył się zwycięstwem Pudzianowskiego przez TKO.

Tuż po ogłoszeniu zestawienia, pojawiły się pierwsze kursy na pojedynek wieczoru KSW 61. Eksperci nie mają wątpliwości i jako pewnego faworyta wskazują byłego strongmana Mariusza Pudzianowskiego, który będzie miał znaczną przewagę warunków fizycznych.

KURS NA ZWYCIĘSTWO PUDZIANOWSKIEGO – 1.45

KURS NA ZWYCIĘSTWO JURKOWSKIEGO – 2.75

Darmowy zakład na galę KSW 60 odbierzesz tutaj.

Na Instagramie Pudzianowskiego pojawiła się zapowiedź wojny. Fighter porównał także swoją wagę z rywalem. Na relacji wyjaśnił, że na udostępnionym zdjęciu Juras ma około 93 kilogramy, natomiast Pudzian 114.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie