Dariusz Michalczewski dostał propozycję walki z Roy Jones Jr! Odrzucił gigantyczną ofertę!

0
Dariusz Michalczewski dostał propozycję walki z Roy Jones Jr! Odrzucił gigantyczną ofertę!
fot. YouTube / Screenshot

Ostatnio zrobiła się moda na powroty legend pięściarskich. Ten ruch zapoczątkował Mike Tyson, który w zeszłym roku po wielu latach przerwy powrócił na ring. W rozmowie z TVP SPORT jeden z najlepszych Polskich zawodników w historii boksu Dariusz „Tiger” Michalczewski zdradził, że otrzymał ofertę na walkę z legendarnym Royem Jonesem Jr, jednak ostatecznie nie dogadano się finansowo.

Temat walki Michalczewski vs. Royem Jonesem Jr w świecie boksu jest poruszany od ponad 20 lat i wielu kibiców żałuje, że nigdy nie doszło do takiej konfrontacji, aby wyłonić najlepszego pięściarza w historii wagi półciężkiej.

„Ja również dostałem propozycję powrotu do ringu i walki z Royem Jonesem Jr. w Dubaju. To było po jego walce z Mike’em Tysonem. Oferowali 5, a później 6 mln euro. Zażądałem 10 mln, ale tylko po to, aby się odczepili. Za namowami powiedziałem, że chcę 7,5 mln i niżej nie zejdę. Na moje szczęście nie zdecydowali się. ” – powiedział Dariusz Michalczewski cytowany przez onet.pl

Nasz rodak dodał, że tak naprawdę nie chce wracać do startów, aby nie psuć swojego wizerunku i dziedzictwa.

Nie chciałbym, aby ktoś oglądał mnie na ringu w tym wieku, kiedy nie mam siły i refleksu. Wolę być zapamiętany z walk, które stoczyłem w trakcie zawodowej kariery. Nie chcę się na stare lata wygłupiać. ” – podsumował.

Dariusz Tiger Michalczewskim jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich pięściarzy w historii. Był on mistrzem w wadze półciężkiej oraz cruiser. Pas mistrzowski federacji WBO w dywizji do 175 funtów dzierżył przez 9 lat tocząc wiele niezapomnianych batalii. To trofeum stracił w 2003 roku, gdzie na gali w Hamburgu przegrał na punkty po bliskim boju z Julio Cesarem Gonzalesem. Dwa lata później został pokonany przez Fabricio Tiozzo. W tym samym roku zakończył zawodową karierę z rekordem 48 zwycięstw i dwóch porażek.

Roy Jones Jr przez wielu określany jest mianem najwybitniejszego pięściarza w historii zawodowego boksu. Jego kunszt i umiejętności przeszły wręcz do legendy. Zdobywał on tytuły mistrzowskie najważniejszych federacji w trzech kategoriach wagowych. Jednak od lat rozmienia się na dobre tocząc wiele pojedynków będąc w fatalnej formie przez co niszczy swoje dziedzictwo. W zeszłym roku zmierzył się w pokazowym pojedynku ze wspomnianym już Mikiem Tysonem.

źródło: TVP Sport, Onet.pl

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie