Dwuletnie zawieszenie dla Polaka! Zawodnik UFC wpadł na dopingu!

0
fot. Facebook Oskar Piechota

Niestety obecnie Oskar Piechota (11-3-1) znajduje się w fatalnym momencie swojej kariery. Aaron Bronsteter na Twitterze podał informacją, że u Polaka wykryto niedozwolone środki dopingujące i przez USADA zostaje zawieszony na okres 22 miesięcy.

USADA w swoim oficjalnym oświadczeniu ogłosiła, że u Polaka wykryto hormon wzrostu i czas zwieszenia będzie się liczył od 22 września 2020 roku.

Oskar „Imadło” Piechota w swojej karierze walczył dla wielu świetnych organizacji. Jest on byłym czempionem Cage Warriors w wadze średniej. To trofeum zdobył na CW 85, gdzie zdobył pokonując doskonale znanego polskiej publiczności Jasona Radclife’a (16-8).

Polak od 2017 jest zawodnikiem UFC, gdzie odniósł tylko dwa zwycięstwa. W ostatnim boju na na UFC on ESPN 11 przegrał z Marc-Andre Bariaultem (12-4), jednak po wpadce dopingowej Kanadyjczyka wynik starcia zmieniono na „no contest”.

„Piechota, lat 31, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność peptydu uwalniającego hormon wzrostu 2 (GHRP-2 lub pralmorelin) i wolnego kwasu GHRP-2 (1-3), metabolitu GHRP-2, w wyniku próbki moczu pobranej 25 września, 2020. GHRP-2 jest substancją wyszczególnioną z klasy hormonów peptydowych, czynników wzrostu, substancji pokrewnych i mimetyków i jest zabroniona przez cały czas zgodnie z polityką antydopingową UFC i listą zabronionych UFC. Piechota otrzymał redukcję do domyślnej dwuletniej sankcji na podstawie swojej pełnej i pełnej współpracy. Jego 22-miesięczny okres dyskwalifikacji rozpoczął się 25 września 2020 r., W dniu pobrania pozytywnej próbki.”

-fragment oficjalnego oświadczenia USADA w sprawie Oskara Piechoty.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie