Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Marta Linkiewicz nową mistrzynią FAME MMA! Pokonała Kamilę Wybrańczyk przez niejednogłośną decyzję!

Marta Linkiewicz nową mistrzynią FAME MMA! Pokonała Kamilę Wybrańczyk przez niejednogłośną decyzję!
Fot. FAME MMA
Opublikowane 15 maja 2021, 23:25
przez Przemek Krautz
0
0
Jeden komentarz

Już dzisiaj długo wyczekiwana gala FAME MMA 10, na której w walce wieczoru zobaczymy ciekawy pojedynek pomiędzy Normanem Parke i Kasjuszem Życińskim. Zawodnicy zmierzą się ze sobą w formule bokserskiej, a stawką walki jest kilogramowa sztabka złota.

O pas wagi koguciej kobiet Kamila Wybrańczyk zwalczyła z Martą Linkiewicz. Dla narzeczonej Artura Szpilki była to dopiero druga walka w formule MMA, jednak była dużą faworytką.

Kamiszka na ostatniej gali FAME MMA 9, w pierwszej walce w klatce zmierzyła się z Kamilą Zusje Smogulecką. Przez cały czas kontrolowała walkę, a rywalka nie miała praktycznie nic do powiedzenia. Ostatecznie poddała Zusję w drugiej rundzie i odniosła sukces w debiucie.

Marta Linkiewicz w FAME MMA stoczyła już 4 walki. Linkimaster pokonała przed czasem Martę Rentel i Monikę Godlewską, a z Zusje wygrała przez decyzję sędziów. Zawodnika ma na swoim koncie jedną porażkę. Linkiewicz została pokonana jedynie przez Anielę Bogusz.

Im bliżej pojedynku, tym więcej złej krwi było pomiędzy zawodniczkami. Na ostatniej konferencji widzieliśmy ostrą wymianę zdań. Wydaje się, że Kamila Wybrańczyk trafiła w słaby punkt rywalki, która wycofała się ze słownej konfrontacji i nie miała zbyt wiele do powiedzenia.

Dopiero po konferencji Linkiewicz nagle odzyskała pewność siebie i ostrzegła swoją rywalkę przed słynną lekcją pokory – Wydaje mi się, że oni mają to do siebie, że są bardzo pewni siebie i kozaczą. To, co robi, jak mnie lekceważy, jest naprawdę niefajne. Ja na jej miejscu modliłabym się, żeby nie dostała tej lekcji pokory, bo wtedy byłyby dwie u niej w rodzinie… i Artura i jej.

RELACJA

Zawodniczki zajęły środek klatki. Wymieniają pojedyncze mocne ciosy. Kamila zamknęła Linkiewicz pod siatką. Zawodniczki rozrywają klincz. Mocno widoczna różnica w zasięgu. Kamiszka trafiła mocnym ciosem i ruszyła z serią! Linkiewicz jednak to wytrzymała, przed końcem rundy mocno trafiła rywalkę.

Przez całą drugą rundę Kamiszka spychała rywalkę pod siatkę. Na krótko starcie wracało na środek klatki, jednak Wybrańczyk ponownie dociskała Linkiewicz pod siatkę. Zawodniczki nie wymieniły wielu ciosów.

Trzecia runda zaczęła się od wymiany. Wybrańczyk jak poprzednio zepchnęła przeciwniczkę pod siatkę. Linkiewicz mocno okopywała kolanami Kamiszkę. Pod koniec Kamila próbowała obalić Linkiewicz, jednak ta dobrze broniła.

Sędziowie będą mieli trudne zadanie. Narożnik Marty Linkiewicz zaczął świętować przed ogłoszeniem werdyktu. Po niejednogłośnej decyzji pojedynek wygrywa Marta Linkiewicz i zdobywa pas kategorii koguciej.

Karta walk

Walka wieczoru

Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs Norman „Stormin” Parke

Karta główna

Marcin Dubiel vs Cezary „Czaro” Nykiel
Dawid Malczyński vs Adrian „Polak” Polański
Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Mateusz „Haribo” Gąsiewski
Marta „Linkimaster” Linkiewicz vs Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk
Michał Gała vs Mikołaj Śmieszek
Gabriel „Arab” Al-Sulwi vs Łukasz Lupa
Piotr Pająk vs Alan Kwieciński
Arkadiusz „AroY” Tańcula vs Mateusz „Muran” Murański
Dawid “Ambro” Ambroziak vs. Piotr “Miejski Drwal” Szczurek

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO