Czym jest PunchDown? Wszystko co musisz wiedzieć o mistrzostwach w policzkowaniu!

3
fot. Punch Down

Sporty walki przez lata przeszły wiele ewolucji. Jedną z nich są gale policzkowania się, gdzie uczestnicy biją się nawzajem otwartą dłonią. W Polsce pierwsze tego turnieje rozpoczęła organizacja Punch Down. Pomysłodawcami pierwszej polskiej edycji Punch Down są Jakub Henke – popularny Ptyś znany z programu Warsaw Shore i streamer Patryk Dzięcioł. Pomysł na takie rozgrywki został zaczerpnięty w Rosji, gdzie walki tego typu cieszą się ogromną popularnością.

Czym jest Punch Down?

14 grudnia 2019 roku odbyła się ich pierwsza edycja. Uczestnicy rywalizowali ze sobą na zasadach fazy pucharowej (drabinka) w pojedynkach 1vs1 uderzając się na przemian w policzek z otwartej dłoni, maksymalnie 3 ciosy na osobę. O wygranej decydował knock-out lub werdykt sędziego.

W 1 edycji główną nagrodą było 10 tysięcy złotych, w 2 edycji 20 tysięcy, a w 3 – 30 tysięcy. Już 22 maja 2021 roku odbędzie się Punch Down 4, gdzie do wygrania jest aż 40 tysięcy złotych! Każdy event uświetniają swoją osobą celebryci oraz influencerzy. Poza walkami turniejowymi na tych wydarzeniach odbywają się super fighty czyli wcześniej zakontraktowane starcia. Jedną z największych gwiazd tej organizacji jest doskonale znany z gala FAME MMA – Łukasz Lupa, który w pierwszej edycji doszedł do finału, gdzie zmierzył się z Łukaszem Nowickim. Sędziowie orzekli remis, a zawodnicy podzielili się nagrodą w wysokości 10 tysięcy złotych. Do tej pory na galach Punch Down występowały następujące osoby: „Warszawski Dresik”, Bonus BGC, Esmeralda Godlewska, Anastasiya, Damian „Dzik” Graf.

PunchDown 4 już 22 maja 2021 roku

Przed nami czwarta edycja turnieju, na którym zobaczymy m.in. Bonusa BGC. Organizatorzy przygotowali również zaskakujące starcie – skonfrontują się ze sobą osoby niskorosłe! Maciej „BIGJACK” Jarema trenujący MMA zawalczy z Michałem „ĆWIARTSON” Linkiewiczem, który jest byłym kulturystą z ekipy Palhajs TV. Popularny „Ćwiartson” jeszcze całkiem niedawno pobijał swój rekord w wyciskaniu na ławce płaskiej… 160 kg!

INFORMACJE O TRANSMISJI – TUTAJ

Gościem specjalnym Punch Down 4 będzie reżyser „Symetrii” – Konrad Niewolski, który ostatnio wdarł się w ostrą grę słowną z Jackiem Murańskim oraz jego synem Mateuszem.

Link do wydarzenia: http://punchdown.tv/promo

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie
trackback

[…] Czym jest PunchDown? Zasady turnieju Punch Down […]

trackback

[…] CZYM JEST PUNCHDOWN? Sprawdź wszystkie najważniejsze informacje o nadchodzącej gali, która odbędzie się 22 maja! Do wygrania aż 40 tysięcy złotych! […]

trackback

[…] Czym jest PunchDown? Wszystko co musisz wiedzieć o mistrzostwach w policzkowaniu! […]