Niedziela, 19 Maja, 2024

Luke Rockhold o Janie Błachowiczu: “Jest do pokonania, jak najbardziej jest do pokonania” [WIDEO]

Luke Rockhold o Janie Błachowiczu: "Jest do pokonania, jak najbardziej jest do pokonania" [WIDEO]
Fot. YouTube
Opublikowane 21 maja 2021, 14:41
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Luke Rockhold w ostatnim wywiadzie został zapytany o to, czy Cieszyński Książę rzeczywiście włada legendarną polską siłą, której Amerykanin miał okazję posmakować.

Luke Rochold to były mistrz UFC. Fighter w całej karierze stoczył 21 pojedynków. Wygrał 16 razy w tym 6 przez nokaut i 8 przez poddanie. W 2013 roku zadebiutował w UFC. 2 lata później zdobył mistrzowski pas wagi średniej po pokonaniu Chrisa Weidmana. Swój tytuł stracił już w kolejnym pojedynku na rzecz Michaela Bispinga.

W ostatnim pojedynku Rockhold postanowił zadebiutować w kategorii półciężkiej i 6 lipca 2019 roku zmierzył się z Janem Błachowiczem, który był akurat po porażce z Thiago Santosem.

Przed pojedynkiem Amerykanin mocno krytykował Jana Błachowicza. Rockhold twierdził, że jest wolny, brakuje mu techniki oraz jest leniwy. Żartował z Polaka i był przekonany, że to będzie dla niego łatwy pojedynek, a Cieszyński Książę poczuje prawdziwą siłę.

Błachowiczowi mocno nie spodobało się to, co przed walką robił Rockhold. W walce to Amerykanina poczuł legendarną polską siłę. Najpierw zatańczył w oktagonie po mocnych ciosach i kopnięciu na głowę, a w drugiej odsłonie Cieszyński Książę potężnym lewym posłał rywala na deski. Na koniec dobił go trzema mocnymi ciosami, aż głowa Rockholda odbiła się od maty.

Jan Błachowicz połamał Amerykaninowi szczękę, a szef UFC stwierdził, że Rockhold po tej walce powinien zakończyć karierę sportową. Amerykanin musiał przejść operację, w trakcie której do jego szczęki przymocowano tytanową płytkę. Przez kolejne pięć dni jego szczęka była zadrutowana.

Od tego pojedynku Amerykanin jeszcze nie wrócił do oktagonu, natomiast Polak wygrał 4 pojedynki, w tym zdobył mistrzowski tytuł, a w pierwszej obronie pokonał Israela Adesanyę.

LUKE ROCHOLD O JANIE BŁACHOWICZU

W ostatnim wywiadzie dla “The Schmo” Luke został zapytany o to, czy Cieszyński Książę naprawdę ma w sobie legendarną polską siłę, na co odpowiedział – Powiedzmy tak, ma dobre uderzenie… Myślę, że jest do pokonania, jak najbardziej jest do pokonania, ale ma trochę uderzenia.

W poniższym nagraniu można znaleźć brutalny nokaut w wykonaniu mistrza UFC Jana Błachowicza:

Źródło: YouTube The Schmo

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO