poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaBoksKrzysztof Włodarczyk wyzywa do walki Artura Szpilkę! "Jeżeli ma jaja i jest...

Krzysztof Włodarczyk wyzywa do walki Artura Szpilkę! „Jeżeli ma jaja i jest taki kozak, jak mu się wydaje to…”

W miniony weekend odbyła się gala KBN 15, gdzie doszło do wielu świetnych i widowiskowych pojedynków. W walce wieczoru Łukasz Różański w brutalny sposób znokautował Artura Szpilkę. Kolejna przegrana przez ciężki nokaut, może być powodem dla którego mówi się o tym, że „Szpila” powinien zdecydować się na zakończenie sportowej kariery.

Jednak jakby zdecydował się kontynuować swoją karierę, to pojawił się już pierwszy chętnych na stoczeniu z nim pojedynku. Jest nim Krzysztof Włodarczyk, który od kilku lat jest ze Szpilką mocno skonfliktowany. Redaktor Andrzej Kostyra skontaktował się z „Diablo”, który właśnie w rozmowie z nim wyraził chęć na takie starcie.

Artur Szpilka na zawodowych ringach walczy od 2008. W swojej bogatej karierze stoczył wiele świetnych pojedynków. W 2016 roku stanął przed szansą zdobycia pasa WBC w wadze ciężkiej, gdzie przegrał przez ciężki nokaut z Denotayem Wilderem. „Szpila” obecnie może się pochwalić dwoma wygranymi z rzędu. W ubiegłym roku występie pokonał na punkty z Sergey’em Radczenką.

Przegrana z Różańskim będzie jego piątą porażkę w zawodowej karierze. Mimo, że walczył w swojej karierze ze świetnymi zawodnikami to wielu uważa, że jego najsłabszym punktem jest obrona i „szklana szczęka”.

Krzysztof Włodarczyk chce walczyć walczyć z Arturem Szpilką

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk jest jednym z najlepszych polskich pięściarzy w historii boksu zawodowego. Ma on na swoim koncie ponad 60 pojedynków. Jest on byłym mistrzem IBF i WBC w wadze junior ciężkiej. Obecnie może się pochwalić pięcioma wygranymi z rzędu. W swoim ostatnim pojedynku wypunktował Taylora Mabikę.

Przypomnijmy, że dokładnie 19 kwietnia „Diablo” wyszedł na wolność. Pięściarz trafił do zakładu karnego, gdzie spędził ostatnie kilka miesięcy. Na początku tego roku sportowiec został zatrzymany bez prawa jazdy, za co miał odbyć 5-miesięczny wyrok. Włodarczyk wpłacił grzywnę wynoszącą około 5 tysięcy złotych, a jego kara została skrócona.

W rozmowie z Andrzejem Kostyrą, „Diablo” wyraził chęć walki ze Szpilką:

„Jeżeli Szpilka ma jaja i jest taki kozak, jak mu się wydaje, to zrobimy to. Ja podtrzymuję to, co powiedziałem. Napiszę wynik tej walki, jak się ona zakończy i w której rundzie, i dam ją w zalakowanej kopercie.” 

źródło: Andrzej Kostyra,Youtube, sportowefakty.wp.pl

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

Zorganizowano zbiórkę na wypłatę dla „Zadymy”. Trener Vasyla ostro komentuje! „To...

0
W miniony piątek odbyła się gala GROMDA 6, na której doszło do wielkiego finału o wielką stawkę. W wyczekiwanym pojedynku Tomasz "Zadyma" Gromadzki zmierzył się z Vasylem Halychem.
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x