Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Szef FAME MMA o poważnych problemach Murańskiego: “Złamał zakaz. Tak, będziemy chcieli wyciągnąć konsekwencje”

Szef FAME MMA o poważnych problemach Murańskiego: "Złamał zakaz. Tak, będziemy chcieli wyciągnąć konsekwencje"
Fot. Jacek i Mateusz Murańscy, Instagram
Opublikowane 4 czerwca 2021, 10:18
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Jeden z właścicieli organizacji FAME MMA zdradził, że Mateusz Murański może mieć duże problemy po złamaniu zakazu i debiucie w Fight Exclusive Night.

Murański swój debiut w klatce zaliczył na gali FAME MMA 10. W pierwszej walce w życiu zmierzył się z Arkadiuszem Tańculą. Zawodnik popisał się niezwykłą wytrzymałością na ciosy i jednocześnie tragiczną techniką. Ostatecznie o wyniku walki decydowali sędziowie, którzy jednogłośnie wskazali wygraną Tańculi.

Dwa tygodnie później Murański zadebiutował na gali FEN 34. Wskoczył na zastępstwo za kontuzjowanego Jacka Frosta i zmierzył się z Epic Cheat Mealem. Tym razem to Mateusz po trzech rundach jednogłośnie wygrał ten pojedynek.

Jak się okazało, walcząc dla organizacji Pawła Jóźwiaka, Muran złamał zapis z kontraktu z FAME MMA, który obowiązuje kolejne 6 miesięcy od pojedynku. Zgodnie z umową zawodnik nie może stoczyć pojedynku ani promować innej organizacji przez pół roku.

KRZYSZTOF ROZPARA O MATEUSZU MURAŃSKIM

Tak, Mateusz miał z nami kontrakt na jedną walkę. Nie zmienia to faktu, że w tym kontrakcie określony jest okres dokładnie 6-miesięcy, w którym Mateusz zobowiązał się do niebrania udziału w walkach dla innych federacji oraz zobowiązał się do niepromowania innych federacji. I ten zakaz przez Mateusza został złamany – przyznał Krzysztof Rozpara w rozmowie z MMA Bądź na bieżąco.

Prezes Jóźwiak, w którymś z wywiadów powoływał się na to, że ten zakaz nie ma mocy ze względu na jakieś wyszukane, nazwijmy to “kruczki prawne”. Prezes Jóźwiak nie ma racji w tym względzie, ten zakaz jest jak najbardziej obowiązujący, a te wywody prawne kompletnie nie mają tutaj zastosowania. Moglibyśmy to bardziej szczegółowo omawiać, ale myślę, że jest to dość skomplikowane, natomiast możecie mi uwierzyć, wiem co mówię.

Tak, będziemy chcieli wyciągnąć konsekwencje, ponieważ jest to złamanie warunków umowy. Jest to w umowie obdarowane konkretnymi karami i ja w tym momencie uważam, że te kary będą miały zastosowanie. Nasz prawnik na razie jest na urlopie, także tego jeszcze nie uruchomiliśmy tak, jak należy to zrobić, natomiast w przyszłym tygodniu odpowiednie kroki zostaną podjęte – kontynuował.

Źródło: YouTube MMA – Bądź na bieżąco

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO