poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaKSW(VIDEO) KSW 61: Damian Stasiak poddaje Ukraińca w 1 rundzie! Liezhniev odklepuje!

(VIDEO) KSW 61: Damian Stasiak poddaje Ukraińca w 1 rundzie! Liezhniev odklepuje!

Po walce otwierającej galę KSW 61, na której Pudzianowski zmierzy się z Jurasem, przyszedł czas na starcie w najniższej kategorii wagowej mężczyzn, czyli dywizji koguciej.

Damian Stasiak znany jako Webster po 12 zwycięstwach i 7 porażkach stanął do swojej trzeciej walki w KSW. Po niezbyt udanej przygodzie w UFC fighter wygrał jedną walkę w mniejszej organizacji, a następnie, już przy okazji debiutu w KSW, zmierzył się o pas z Antunem Raciciem.

Niestety Chorwat okazał się lepszy i po jednogłośnej decyzji zdobył tytuł, który obronił w kolejnym pojedynku i następnie stracił na rzecz Sebastiana Przybysza. W ostatniej walce Stasiak zmierzył się z Patrykiem Surdynem. Tym razem nie pozostawił niczego w rękach sędziów i poddał rywala w drugiej rundzie.

Rywalem Webstera był debiutujący w największej polskiej organizacji Andrey Lezhnev. Ukrainiec wchodził do klatki z bilansem 19 zwycięstw, 9 porażek i 1 no-contest. Aż 13 razy kończył swoich rywali przed czasem. Dotychczas zawodnik walczył m.in. dla takich organizacji jak M-1 Challenge, czy Brave CF.

Według bukmacherów mocnym faworytem tego pojedynku był Damian Stasiak, który na swoim koncie ma pojedynki w największej organizacji MMA na świecie. Polak nie mógł jednak lekceważyć swojego przeciwnika, który lubi kończyć pojedynki przed czasem.

Damian Stasiak vs Andreii Liezhniev walka KSW 61

Runda 1: Przez pierwsze sekundy obaj panowie starali się się wyczuć dystans. Następnie oboje wymienili niskie kopnięcie. Damian złapał klincz i starał się przenieść walkę do parteru jednak Ukrainiec to wybronił. Po jednej z akcji przy zadaniu ciosu Stasiak się odsłonił i Lizhniev ulokował niezwykle precyzyjny cios prawą rękę posyłając Polaka na deski. Chciał dobić naszego rodaka w parterze, ale Stasiak uspokoił walkę i zaczął pracował nad poddaniem z dołu. W pewnym momencie dopiął niezwykle ciasny trójkąt nogami czym zmusił rywala do odklepania.

KARTA WALK

WALKA WIECZORU:

  • Mariusz Pudzianowski (14-7, 9 KO) vs Łukasz Jurkowski (17-11, 7 KO, 4 Sub)

KARTA GŁÓWNA:

  • Salahdine Parnasse (14-1-1, 2 KO, 4 Sub) vs Filip Pejić (15-4-2, 10 KO, 3 Sub)
  • Michał Kita (20-12-1, 12 KO, 5 Sub) vs Darko Stošić (14-4, 9 KO, 1 Sub)
  • Tomasz Romanowski (13-7, 4 KO, 1 Sub) vs Patrik Kincl (23-9, 11 KO, 6 Sub)
  • Roman Szymański (13-6, 2 KO, 3 Sub) vs Donovan Desmae (14-7, 7 KO, 3 Sub)
  • Karolina Owczarz (3-1, 2 Sub) vs Monika Kučinič (1-0)
  • Przemysław Mysiala (24-10, 11 KO, 12 Sub) vs Ivan Erslan (9-1, 5 KO, 1 Sub)
  • Damian Stasiak (12-7, 1 KO, 9 Sub) vs Andreii Liezhniev (19-9, 6 KO, 7 Sub)
  • Jakub Kamieniarz (9-7, 1 KO, 6 Sub) vs Adam Niedźwiedź (7-4, 1 KO, 6 Sub)
- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

Zorganizowano zbiórkę na wypłatę dla „Zadymy”. Trener Vasyla ostro komentuje! „To...

0
W miniony piątek odbyła się gala GROMDA 6, na której doszło do wielkiego finału o wielką stawkę. W wyczekiwanym pojedynku Tomasz "Zadyma" Gromadzki zmierzył się z Vasylem Halychem.
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x