Niedziela, 19 Maja, 2024

(VIDEO) Mariusz Pudzianowski demoluje Jurasa na KSW 61! To była szalona walka!

fot. KSW
Opublikowane 5 czerwca 2021, 23:48
przez Przemek Krautz
0
0
2 komentarze

Wyczekiwany pojedynek w kategorii ciężkiej zakończył galę KSW 61, która po długiej przerwie odbyła się z udziałem publiczności. Kibicie zasiedli na trybunach w Ergo Arenie i na żywo oglądali emocjonujące walki.

Mariusz Pudzianowski vs Łukasz Jurkowski walka KSW 61

Wiadomość o zestawieniu Łukasza Jurkowskiego z Mariuszem Pudzianowskim mocno zaskoczyła. Duża część kibiców nie była przekonana co do tego starcia. Fani liczyli na to, że Juras zmierzy się z Szymonem Kołeckim, jednak wygląda na to, że o takim pojedynku można zapomnieć.

Juras i Pudzian to także koledzy, którzy dobrze znają się od wielu lat i trenują w tym samym klubie WCA. Jurkowski na początku kariery byłego strongmana przygotowywał go do jednego z pojedynków. Fighterzy zapewniali jednak, że w tej walce nie będzie sentymentów, miało być show oraz brutalne i krwawe starcie.

Dla Pudziana był to już 23 pojedynek w karierze. W ostatniej walce odnotował 15 zwycięstwo w MMA. Stanął do walki z Nikola Milanoviciem, który zastąpił Bombardiera. Mariusz miał zmierzyć się z ważącym ponad 150 kilogramów rywalem, jednak ten w dniu gali trafił do szpitala.

Natomiast jeśli chodzi o Łukasza Jurkowskiego, ma on na swoim koncie 28 walk w wadze półciężkiej, w tym 17 zwycięstw. 5 razy nokautował i 6 razy poddawał swoich rywali. Juras ostatni pojedynek stoczył na gali w kwietniu 2019 roku.

Fighter jest zwycięzcą pierwszego turnieju na gali KSW 1 z 2004 roku. Zapisał się także na kartach historii polskiej organizacji, jako autor najszybszego nokautu. Na to, by rozprawić się z Pawłem Zalewskim, potrzebował zaledwie 9 sekund.

Długi czas Jurkowski nie trenował i mocno przybrał na wadze, a jego forma była dużą niewiadomą. Przez całą karierę walczył w dywizji półciężkiej, a w dniu ważenia wniósł na wagę zaledwie 2 kilogramy mniej niż rywal. Według bukmacherów był sporym underdogiem, czy słusznie?

Pudzian vs Juras walka KSW 61

Runda 1:  Pierwszy zaczął “Juras” który po lewy prosty wystrzelił obrotówką, którą “Pudzian” uniknął. Każdy chciał urwać głowę rywala. Juras świetnie skontrował niskie kopnięcie prawym sierpem. Jurkowski zaczął przeważać w tym boju częściej trafiając. Łukasz cały czas szukał miejsce na kopnięcie. Był on również zdecydowanie szybszy w tym boju. Na ponad 2 minuty do koća 1. rundy Pudzianowski obalił Jurkowskiego, skąd chciał go obijać. Jednak Juras też zadał z pleców kilka celnych ciosów. Mariusz uspokoił walkę i dociskał rywal w parterze i szukając miejsce na zadanie ciosów. Pudzian do końca tej rundy z premedytacją obijał korpus Jurkowskiego.

Runda 2: Znów początek należał do Jurkowskiego, który rozpoczął dwoma lewymi prostymi. Po jednej z nieudanych akcji Łukasz Mariusz znów ruszył po nogi i zdobył obalenie, gdzie kontrolował to starcie w parterze. Pudzian zaczął rozbijać rywala i wiele jego ciosów dochodziło do celu. Mariusz zdecydowanie zwiększył tempo zadając wiele mocnych uderzeń i wydawało się być blisko zakończenia tego boju. “Juras” starał się wstać, ale to mu się  nie udało. W końcówce rundy Pudzian zadał znów kilka celnych ciosów z pleców. 

Runda 3: “Juras” od trafił świetną obrotówką na korpus, którą Pudzian padł na krótko na deski. Jednak “Pudzian” szybko wstał i obalił niezwykle wyczerpanego “Jurasa”. Mariusz założył krucyfiks skąd obijał Łukasza. Sędzia postanowił oszczędzić zdrowia Łukasza i postanowił przerwać to starcie.

KARTA WALK

WALKA WIECZORU:

  • Mariusz Pudzianowski (14-7, 9 KO) vs Łukasz Jurkowski (17-11, 7 KO, 4 Sub)

KARTA GŁÓWNA:

  • Salahdine Parnasse (14-1-1, 2 KO, 4 Sub) vs Filip Pejić (15-4-2, 10 KO, 3 Sub)
  • Michał Kita (20-12-1, 12 KO, 5 Sub) vs Darko Stošić (14-4, 9 KO, 1 Sub)
  • Tomasz Romanowski (13-7, 4 KO, 1 Sub) vs Patrik Kincl (23-9, 11 KO, 6 Sub)
  • Roman Szymański (13-6, 2 KO, 3 Sub) vs Donovan Desmae (14-7, 7 KO, 3 Sub)
  • Karolina Owczarz (3-1, 2 Sub) vs Monika Kučinič (1-0)
  • Przemysław Mysiala (24-10, 11 KO, 12 Sub) vs Ivan Erslan (9-1, 5 KO, 1 Sub)
  • Damian Stasiak (12-7, 1 KO, 9 Sub) vs Andreii Liezhniev (19-9, 6 KO, 7 Sub)
  • Jakub Kamieniarz (9-7, 1 KO, 6 Sub) vs Adam Niedźwiedź (7-4, 1 KO, 6 Sub)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO