Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Jan Błachowicz skomentował porażkę Jurasa: “Mógł zrobić dużo więcej, no ale żeby zrobić…”

Jan Błachowicz skomentował porażkę Jurasa: "Mógł zrobić dużo więcej. Gdyby wrócił na tryb sportowy..."
Fot. Instagram
Opublikowane 6 czerwca 2021, 12:50
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Cieszyński Książę skomentował porażkę Łukasza Jurkowskiego, który w walce wieczoru na gali KSW 61 zmierzył się z Mariuszem Pudzianowskim.

Juras powrócił do klatki po 2-letniej przerwie. Jak sam zapewniał, starcie z Pudzianowskim zadecyduje o tym, czy zakończy karierę, czy stanie jeszcze do walki z Szymonem Kołeckim. Dla zawodnika pojedynek na gali w Ergo Arenie był 29 starciem w zawodowej karierze.

Pojedynek przebiegł tak, jak typowali m.in. Mamed Khalidov, czy Michał Kita. Zawodnicy zapewniali, że jeśli walka zakończy się w pierwszej rundzie lub w ciągu pierwszych 4 minut, to Jurkowski pokona byłego strongmana. Jeśli jednak starcie będzie trwało dłużej, przewagę zyska Pudzianowski.

Jurkowski dobrze rozpoczął walkę, ale z każdą minutą tracił siły. W wywiadach przed pojedynkiem twierdził, że jeśli Pudzian go obali, będzie w stanie spod niego wyjść, tak jednak nie było. Mariusz w każdej odsłonie sprowadzał rywala do parteru i tam go rozbijał.

Sędzia ostatecznie zdecydował się zakończyć walkę w trzeciej rundzie. Na konto Pudziana trafiło 15 zwycięstwo, w tym 10 przed czasem.

JAN BŁACHOWICZ SKOMENTOWAŁ PORAŻKĘ ŁUKASZA JURKOWSKIEGO

Porażkę Łukasza Jurkowskiego skomentował mistrz UFC Jan Błachowicz, który przyznał, że starcie mogłoby wyglądać inaczej, gdyby Juras rozpoczął przygotowania kilka tygodni wcześniej.

Mógł zrobić dużo więcej, no ale żeby zrobić, trzeba chcieć. Inaczej… Gdyby wrócił na ten tryb sportowy nie 8, a 12, 14 tygodni przed walką, to efekt byłby dużo inny. Po prostu zdrowia zabrakło – przyznał Cieszyński Książę w rozmowie z portalem InTheCagePL.

To jest rzecz, którą powiedział mi mój trener. Lepiej wygrać brzydko niż przegrać ładnie. Żaden zawodnik się nie będzie cieszył z przegranej, choćby nie wiem, jak była super. Wiadomo, że lepiej zrobić fajną walkę i przegrać po emocjonującej, niż słabej. Jakieś plusy na pewno znajdzie, ale przegrana, to przegrana – dodał.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO