wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaKSWKSW gotowe zorganizować walkę Kołecki vs Szostak: "Realna opcja, bierzemy ją mocno...

KSW gotowe zorganizować walkę Kołecki vs Szostak: „Realna opcja, bierzemy ją mocno pod uwagę”

Kolejna gala KSW odbędzie się już 17 lipca. Jak wiemy, jeśli nie dojdzie do żadnych zmian, na pewno zawalczą na niej Michał Michalski, Andrzej Grzebyk oraz Szymon Kołecki.

Kołecki wejdzie do klatki po półrocznej przerwie. Ostatni raz walczył na gali w styczniu, na której przez jednogłośną decyzję pokonał weterana Martina Zawadę. Było to dla niego pierwsza wygrana walka, która potrwała pełen dystans. Łącznie na swoim koncie ma 10 pojedynków, 9 wygranych, w tym 8 przed czasem. Zawodnik aż 7 razy nokautował w pierwszej odsłonie.

Fighter w wywiadzie dla FightSportPL przyznał, że nie ma jeszcze pewnego rywala i wszystko się może zmienić. Jednak na ten moment jego przeciwnik nie stanowi większego wyzwania sportowego – Zdecydowanie nie podnosi poprzeczki. Ale też jakby to rozumiem. W tym roku chcę zawalczyć trzy razy i Federacja tak trochę jakby faluje tym poziomem sportowym moich przeciwników.

Niestety przeciwnik Kołeckiego wypadł z walki, o czym Kawulski poinformował na Twitterze. W odpowiedzi Akop Szostak na Instagramie zapowiedział, że jest gotowy na ten pojedynek – Maciej Kawulski napisał, że Szymonowi Kołeckiemu wypadł rywal, mój menadżer to podłapał i napisał, że jestem w treningu i jestem gotowy. Jeszcze artykuł jakiś o tym powstał, więc wypadałoby się do tego odnieść. To, że my z Szymonem za sobą nie przepadamy to inna kwestia, ale nie ma co już o tym gadać. Bardziej, jeżeli chodzi o to zestawienie, to powiem tak, ja jestem gotowy. Jestem w ciągłym treningu, mogę wskoczyć na zastępstwo, nie ma żadnego problemu. Szczególnie że kiedyś Szymon w wywiadzie powiedział, że walkę ze mną wziąłby w pół minuty, a skończyłby mnie w trzy, więc z chęcią się przekonam czy to prawda.

Marin Lewandowski w ostatnim wywiadzie dla InTheCage przyznał, że jest duża szansa na zorganizowanie takiego pojedynku – Realna opcja, bierzemy ją mocno pod uwagę, ale rzeczywiście Akop nie jest jedynym przeciwnikiem. W ogóle w takim pierwotnym podejściu był ktoś inny, ale rzeczywiście zapowiedź Akopa zburzyła nasze myślenie o tej walce. Czy ona z tych różnych względów, medialnych, dwa dobre nazwiska czy na tę galę wakacyjną będą dobrze dopasowane?

Starcie dla Szymona Kołeckiego nie ma większego sensu. Akop Szotak nie jest rywalem, który stanowi dla niego jakiekolwiek wyzwanie. Zawodnik ma na swoim koncie 4 zwycięstwa, 3 porażki i 1 no-contest. Zawodnik w KSW stoczył dwie walki. Najpierw po 24 sekundach wsadził Jamiemu Sloane’owi palec do oka i walka została przerwana, a w drugim starciu w 36 sekund znokautował go Erko Jun.

Źródło: inthecage.pl

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x