czwartek, 21 października, 2021
Strona głównaPiłka NożnaPonad 50 kibiców stanie przed sądem za ustawkę na autostradzie. Mogą trafić...

Ponad 50 kibiców stanie przed sądem za ustawkę na autostradzie. Mogą trafić do więzienia [WIDEO]

Małopolscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Podkarpacia oraz województwa lubelskiego i świętokrzyskiego ustalili i zatrzymali uczestników ubiegłorocznej ustawki na autostradzie A4 w Targowisku.

25 lipca 2020 r. na autostradzie  A4, w miejscowości Targowisko, w powiecie wielickim doszło do konfrontacji siłowej pseudokibiców. Sprawcy należeli do dwóch zantagonizowanych koalicji klubów piłkarskich z Podkarpacia. Pokaz siły odbywał się głównie na pięści oraz na rękawice.

Większość z pseudokibiców biorących udział w bójce była zamaskowana. Bójka trwała  około 1,5 minuty ale jezdnia autostrady w okolicach 446 kilometra była zablokowana przez 8 minut.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Policjanci z wydziału do spraw zwalczania przestępczości  pseudokibiców oraz wydziału dochodzeniowo – śledczego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce rozpoczęli ustalanie personaliów uczestników „ustawki”.

Analizowano nagrania z tego zdarzenia, przesłuchiwano  świadków. Wykorzystując dobre rozpoznanie środowiska pseudokibiców, o współpracę poproszono także policjantów z garnizonu podkarpackiego. Analizując okoliczności sprawy jak również  zebrane dowody policjanci ustalili kilkadziesiąt osób, z różnych województw, które brały udział w bójce.

Podczas zorganizowanej na przełomie maja i czerwca br. akcji, małopolscy policjanci  wraz z funkcjonariuszami z Podkarpacia oraz z policjantami z Lubelskiego i Świętokrzyskiego równocześnie zatrzymali kilkudziesięciu podejrzanych w wieku od 18 do 46 lat.

Ostatecznie, na  podstawie zebranego materiału dowodowego, ponad 50 sprawcom zostały przedstawione zarzuty udziału w bójce o charakterze chuligańskim  (art. 158 par. 1 kk w zw. art. 57a par. 1 kk). Grozi im za to do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Ponadto za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym (stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa, nieprawidłowe parkowanie) skierowano wnioski o ich ukaranie do sądu za co grozi im grzywna do 5000 zł. 

Źródło: policja.pl

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

(VIDEO) Jan Błachowicz nazywa Coreya Andersona tchórzem! "Nie potrafi unieść presji, płacze, podpisuje kontrakt z drugą ligą i nagle..."

(VIDEO) Jan Błachowicz nazywa Coreya Andersona tchórzem! „Nie potrafi unieść presji,...

0
Podczas dzisiejszej konferencji z udziałem Jana Błachowicza, mistrz UFC postanowił uciąć temat Coreya Andersona, który ogłosił się najlepszym półciężkim na świecie.
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x