poniedziałek, 25 października, 2021
Strona głównaKSWSzef KSW o pożegnalnej walce Jurasa: "Mam piękny pomysł na zakończenie. To...

Szef KSW o pożegnalnej walce Jurasa: „Mam piękny pomysł na zakończenie. To powinno się zrobić raz, w takim pełnym splendorze”

Martin Lewandowski w ostatnim wywiadzie przyznał, że ma plan na pożegnanie Łukasza Jurkowskiego, który z organizacją KSW jest związany od pierwszej gali, która miała miejsce w 2004 roku.

Juras łącznie w całej karierze stoczył 29 walk, w tym 17 wygranych. Jest m.in. zwycięzcą pierwszego turnieju KSW 1, na którym jednego wieczoru pokonał trzech rywali. Na kolejnej gali zapisał się na kartach historii jako autor najszybszego nokautu. Skończył Pawła Zalewskiego w zaledwie 9 sekund.

Jurkowski ostatni raz walczył na gali KSW 61 z Mariuszem Pudzianowskim. Fighter powrócił po ponad 2-letniej przerwie. Jest daleki od formy, która pozwala mu na walki na najwyższym poziomie. Przegrał ostatnie starcie z Pudzianem i ogłosił, że mimo iż nie kończy oficjalnie swojej kariery, to do klatki KSW już raczej nie wróci.

SZEF KSW O POŻEGNALNEJ WALCE JURASA

Szef organizacji Martin Lewandowski w rozmowie z portalem MMARocks przyznał, że chciałby pożegnać Jurasa tak, jak na to zasługuje – Powiedziałem, żeby już tam nie deklarował się z jakimiś… Żeby nie zapowiadał emerytury. Mam piękny pomysł na zakończenie, jeżeli Juras oczywiście powie, że chce. Przedstawiłem mu to telefonicznie.

Myślę, że to trzeba by w przeciągu jakichś 18 miesięcy, bo Juras już też czuje, że to końcówka kariery, że to już powinno się wydarzyć. Natomiast pożegnać się czy zakończyć karierę zawsze będzie można. I to powinno się zrobić raz, w takim pełnym splendorze. Tribute to Juras można by zrobić.

Ja to sobie trochę wyobrażam. Gość, który jest od pierwszej gali, więc może przyjdzie nam pożegnać się… Może uda nam się zrobić ostatnią walkę Łukasza Jurkowskiego niezależenie, czy przegrany, czy wygrany. Z fajnym, ciekawym przeciwnikiem, w fajnym, ciekawym miejscu, zasługującym na to wszystko, co Juras w ogóle dla tego sportu zrobił. To nie chodzi tylko o KSW. Chodzi o to, jakim jest komentatorem, jest ambasadorem tej dyscypliny, więc zasługuje na szacun – przyznał największej polskiej organizacji MMA.

Źródło: YouTube

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

Mamed Khalidov nie ma wątpliwości. Typuje, w jaki sposób zakończy się walka Błachowicz vs Teixeira! "Nie wiem, w której rundzie, ale..."

Mamed Khalidov nie ma wątpliwości. Typuje, w jaki sposób zakończy się...

0
Za nami gala KSW 64, na której Mamed Khalidov stanął twarzą w twarz przed nadchodzącym pojedynkiem z mistrzem wagi półśredniej Roberto Soldiciem.
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x