Grzegorz Krychowiak spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. “Nie chcę wychodzić na klauna mówiąc, że…”

Opublikowane 16 czerwca 2021, 09:00
przez FW
0
0

Grzegorz Krychowiak pojawił się wczoraj na konferencji prasowej po meczu reprezentacji Polski ze Słowacją. Piłkarz, który na co dzień jest pomocnikiem w klubie Lokomotiv Moskwa odpowiedział na pytania dziennikarzy.

W pierwszym meczu w ramach Euro 2020 reprezentacja Polski udowodniła tylko, że nic się nie zmieniło i kibice mieli złudne nadzieje na zwycięstwo. Po bramce samobójczej Wojciecha Szczęsnego, a następnie czerwonej kartce Grzegorza Krychowiaka przegraliśmy 2:1 ze Słowacją. Bramkę dla Polaków zdobył Karol Linetty.

Grzegorz Krychowiak na konferencji prasowej

Krychowiak pojawił się na konferencji i przed zadaniem pierwszego pytania przez dziennikarza wydał oświadczenie.

Witam serdecznie, dzisiaj jestem tu jako jeden z liderów reprezentacji. Jako lider, który wczoraj popełnił ogromny błąd. Błąd, który może nam pokrzyżował realizację założonych celów. (…) Wszyscy je popełniamy, ale mój miał olbrzymie konsekwencje. Wczorajsza noc była dla mnie bardzo trudna. Krytyka, która jest biorę ją na klatę i pracuję dalej” – zaznaczył pomocnik reprezentacji Polski.

Czy było coś pozytywnego w meczu Polska vs Słowacja?

Kolejno dodając – Nie chcę wychodzić na klauna mówiąc, że było coś pozytywnego w tym spotkaniu. W momencie kiedy strzeliliśmy gola wszyscy poczuliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać to spotkanie. Potem ja popełniłem błąd, który przekreślił te szanse

Popełniłem poważny błąd, ale było jeszcze kilka innych błędów w tym meczu. Za łatwo traciliśmy bramki – pierwszą po błędzie, drugą znów po stałym fragmencie gry. Czerwoną kartkę dostałem akurat w momencie, w którym się odbudowaliśmy. Mieliśmy 1:1 i kilka dogodnych okazji i czuliśmy, że możemy za chwilę strzelić drugiego gola.

W przerwie wprowadziliśmy pewne zmiany, detale. Obrońcy mieli być bliżej pomocników, gdy mieliśmy piłkę. Te odległości w pierwszej połowie były za duże, wprowadziliśmy zmianę i po przerwie wyglądało to już lepiej.

Mecz Hiszpania vs Polska

– Najlepszą odpowiedzią na wszystko musi być kolejne spotkanie. Szwecja pokazała, że w Sewilli można powalczyć o punkty. Dla nas najważniejsze jest to, aby mecz z Hiszpanią był skuteczny, aby każdy za każdego walczył, wspierał jeden drugiego.

W piłce wszystko jest możliwe

Dziennikarz zadał pytanie – “Dlaczego w meczu o stawkę, czyli eliminacje do wielkiej imprezy, albo w meczu na wielkiej imprezie, kiedy tracimy bramkę nie potrafimy odwrócić losów spotkania? Może Pan jako doświadczony gracz będzie w stanie to wytłumaczyć.”

Na co Grzegorz Krychowiak ponownie odpowiedział – “Ja się nie zgodzę, kiedy przegraliśmy ze Słowacją to był ten zwrot. Oczywiście końcówka była zupełnie inna, uważa Pan, że gdybym nie dostał czerwonej kartki to wygralibyśmy ten mecz?

Dziennikarz odpowiedział – “Pan sam mówi, że wszystko w piłce jest możliwe”

Krychowiak stwierdził natomiast – “Ta reakcja była w 2 połowie, sytuacja była. Wszystko wskazywało, że strzelimy zwycięską bramkę, bo zespół pokazał charakter. Ja się z tym nie zgodzę, że po stracie bramki siły opadły, głowa w dół, bo udało nam się wrócić. Te kilka sekund zaważyły, że znowu był taki słabszy moment.

Jak myślicie, czy reprezentacja Polski poradzi sobie z Hiszpanią? Mecz rozegrany zostanie w sobotę, na stadionie w Sevilli. Kurs na zwycięstwo Hiszpanii wynosi 1.72, natomiast na Polaków aż 7.50.

-> Odbierz darmowy zakład na EURO 2020 <-

Darmowy zakład na EURO 2020 odbierzesz tutajRejestrując się teraz zgarniesz 29 zł na start i zakład bez ryzyka do 200 zł!

Źródło: Łączy Nas Piłka / Sport.pl