wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaMMA(VIDEO) Jest nagranie z zatrzymania "Króla Syntholu" przez policję! W tle wymuszenia...

(VIDEO) Jest nagranie z zatrzymania „Króla Syntholu” przez policję! W tle wymuszenia rozbójnicze. Grozi mu do 10 lat więzienia!

Głośnym echem odbiło się zatrzymanie „Króla Syntholu” na kilka dni przed walką na MMA-VIP 2. Przypomnijmy, że w ten piątek Szymon „Komandos” miał zawalczyć na gali organizowanej przez Marcina Najmana. Jego rywalem miał być Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień. Niestety do walki nie dojdzie, ponieważ zawodnik został zatrzymany przez policję i nie wyjdzie prędko na wolność.

Zatrzymanie „Króla Syntholu” przez policję

Kilka dni temu odbyła się druga konferencja przed galą MMA-VIP 2. W pewnym momencie głos zabrał organizator, czyli Marcin Najman. „El Testosteron” oznajmił, że „Król Syntholu” został zatrzymany przez policję.

„Wydarzyła się rzecz, której nikt nie mógł się spodziewać. Szymon „Komandos”, znany także jako „Polski Król Syntholu”, przebywa w odosobnieniu. O tym, czy ostatecznie będzie mógł pojawić się na gali, dowiemy się w jutro.” – powiedział Najman.

Ta sytuacja pokrzyżowała znacznie plany organizacji i na kilka dni przed galą Najman był zmuszony poszukać zastępstwa. Tym samym „Taxi Złotówa” w piątek zmierzy się z Dariuszem „Daro Lew” Kazimierczukiem znanym m.in. z pojedynku z „El Testosteronem” na FAME MMA.

24-letni Szymon Komandos pochodzący z Turka w woj. wielkopolskim zasłynął w internecie dzięki swoim mediom społecznościowym i nagraniom, które udostępniał na YouTubie. Zawodnik nie krył tego, że regularnie przyjmuje sterydy. – „Biorę testosteron, dawka to 100 mg co drugi dzień, masteron 400 mg w tygodniu, oxa 5 mg dziennie, będę do tego jeszcze dodawał hormon. To jest mój cykl aktualny. Jest tego naprawdę sporo, więc nie jestem w stanie zapamiętać wszystkiego. Napier… cały czas, 365 dni w roku na bombie”

Co ciekawe w jednym z wywiadów oznajmił, że prowadzi wraz z mamą własny sex-shop i jest to jego jedyna praca jakiej kiedykolwiek się podjął.

Tak niekoniecznie musiało jednak być, ponieważ kilka dni temu policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę z powiatu tureckiego. Osoby te podejrzane są o usiłowanie wymuszeń rozbójniczych, podżeganie do popełnienia przestępstwa, posiadanie i handel środkami odurzającymi. Wszystkie zatrzymane osoby na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku trafiły na trzy miesiące do aresztu.

Sprawą od dłuższego czasu zajmowali się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Dzięki długofalowym działaniom operacyjnym doszło do zatrzymania podejrzanych. Jednym z nich jest właśnie Szymon „Komandos”.

Król Syntholu zatrzymany przez policję

Zatrzymania były realizowane równocześnie w czterech miejscach na terenie miasta i gminy Turek przy udziale policjantów z  (SPKP) Samodzielnego Poddziału Kontrterrorystycznego Policji KWP w Poznaniu oraz Grupy Realizacyjnej z KPP w Turku. Po zatrzymaniu i doprowadzeniu do Komendy Powiatowej Policji w Turku wszyscy usłyszeli zarzuty.

Dwaj mężczyźni w wieku 24 lat i jeden w wieku 30 lat podejrzani są o usiłowanie dokonania wymuszeń rozbójniczych w listopadzie i grudniu ubiegłego roku. Sprawcy żądali od pokrzywdzonych spłacenia nieistniejącego długu grożąc przy tym pozbawieniem życia i pobiciem. Natomiast 28-letnia kobieta usłyszała zarzuty za podżeganie do popełniania przestępstwa, posiadania środków odurzających oraz handel środkami odurzającymi.

W toku przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 260 gramów środków odurzających, wagi, młynek do rozdrabniania, ponad 150 szt. opakowań ampułek i tabletek, które będą przedmiotem dalszych badań. Zabezpieczono także przedmioty, które mogły posłużyć do popełnienia przestępstw, tj. wiatrówkę, strzelbę na gumowe kule, kastety, kajdanki.

Sąd Rejonowy Turku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku zastosował wobec wszystkich zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za wymuszenia rozbójnicze wymienionym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 30-latek odpowiadający w warunkach recydywy może trafić do więzienia nawet na 15 lat. 

fot. policja.pl

Sprawa ma charakter rozwojowych i trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia kolejnych osób pokrzywdzonych oraz podejrzanych.

Video: policja.pl / Źródło: policja.pl / YouTube

–> Odbierz darmowy zakład na Euro 2020 <–

Bonus dla nowych klientów – za samą rejestrację otrzymujesz darmowe 29 zł do wykorzystania na dowolny zakład. Oprócz tego masz możliwość zagrania ZAKŁADU BEZ RYZYKA do 200 zł.

Otwórz konto tutaj i odbierz bonus od naszego partnera i oficjalnego sponsora Reprezentacji Polski legalnego bukmachera firmy STS.

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x