czwartek, 5 sierpnia, 2021
Strona głównaUFC(VIDEO) Koreański Zombie wygrywa na UFC Vegas 29! Zobacz, co powiedział...

(VIDEO) Koreański Zombie wygrywa na UFC Vegas 29! Zobacz, co powiedział po walce!

Chang Sung Jung znów zwycięski! Koreańczyk wrócił do oktagonu po ośmiomiesięcznej przerwie. W październiku ubiegłego roku musiał uznać wyższość Briana Ortegi. Teraz jednak znów wraca do kolejki prowadzącej do walki z mistrzem wagi piórkowej!

Występ perfekcyjny

Koreańczyk nie dał żadnych szans Dan’owi Ige. Zdecydowanie częściej trafiał rywala w głowę, choć ten odpowiadał trafieniami w tułów. „The Korean Zombie” zainkasował, aż 23 takie uderzenia. Na niewiele się to jednak mogło zdać.

Chang Sung Jung był widocznie lepszym zawodnikiem, trafił 92 z 166 (55% celnych) znaczących ciosów. Rywal miał ich 80 z 168 (47% celnych). Różnica niewielka, ale do tego zaznaczyć trzeba, że „Korean Zombie” trzykrotnie sprowadził Ige’a do parteru, gdzie kontrolował go przez 10 minut tego pojedynku!

Sędziowie również widzieli wynik jednostronnie, punktując 48-47, 49-46, 49-46 i ogłaszając jednogłośne zwycięstwo Chang Sung Jung’a!

Wywiad po walce

„The Korean Zombie” szybko wyjaśnił, co miał pokazać jego występ:

Chciałem pokazać pełnię moich umiejętności. Musiałem użyć wszystkiego, co mam w arsenale. Musiałem pokazać wszystkim, że jestem materiałem na mistrza.

Chang Sung Jung przetrwał nawałnicę przeciwnika w czwartej rundzie, a było to chyba największe zagrożenie jakie otrzymał. Koreańczyk z każdej sytuacji tej walki wyciągnął jednak coś pozytywnego:

– Chciałem walkę skończyć przez poddanie, nie chciałem aby doszło do decyzji sędziów. Cieszę się jednak, że mogłem pokazać cechy mistrza.

Źródło: UFC YouTube