Czwartek, 28 Marca, 2024

(VIDEO) Koreański Zombie wygrywa na UFC Vegas 29! Zobacz, co powiedział po walce!

Opublikowane 20 czerwca 2021, 09:56
przez FW
0
0

Chang Sung Jung znów zwycięski! Koreańczyk wrócił do oktagonu po ośmiomiesięcznej przerwie. W październiku ubiegłego roku musiał uznać wyższość Briana Ortegi. Teraz jednak znów wraca do kolejki prowadzącej do walki z mistrzem wagi piórkowej!

Występ perfekcyjny

Koreańczyk nie dał żadnych szans Dan’owi Ige. Zdecydowanie częściej trafiał rywala w głowę, choć ten odpowiadał trafieniami w tułów. “The Korean Zombie” zainkasował, aż 23 takie uderzenia. Na niewiele się to jednak mogło zdać.

Chang Sung Jung był widocznie lepszym zawodnikiem, trafił 92 z 166 (55% celnych) znaczących ciosów. Rywal miał ich 80 z 168 (47% celnych). Różnica niewielka, ale do tego zaznaczyć trzeba, że “Korean Zombie” trzykrotnie sprowadził Ige’a do parteru, gdzie kontrolował go przez 10 minut tego pojedynku!

Sędziowie również widzieli wynik jednostronnie, punktując 48-47, 49-46, 49-46 i ogłaszając jednogłośne zwycięstwo Chang Sung Jung’a!

Wywiad po walce

“The Korean Zombie” szybko wyjaśnił, co miał pokazać jego występ:

Chciałem pokazać pełnię moich umiejętności. Musiałem użyć wszystkiego, co mam w arsenale. Musiałem pokazać wszystkim, że jestem materiałem na mistrza.

Chang Sung Jung przetrwał nawałnicę przeciwnika w czwartej rundzie, a było to chyba największe zagrożenie jakie otrzymał. Koreańczyk z każdej sytuacji tej walki wyciągnął jednak coś pozytywnego:

– Chciałem walkę skończyć przez poddanie, nie chciałem aby doszło do decyzji sędziów. Cieszę się jednak, że mogłem pokazać cechy mistrza.

Źródło: UFC YouTube