Wtorek, 19 Marca, 2024

(VIDEO) Wciągnął kreskę z maski policyjnego radiowozu. Tak świętowali kibice Szwajcarii po wygranej z Francją.

Opublikowane 29 czerwca 2021, 17:45
przez FW
0
0

Szwajcaria pokonała we wczorajszym meczu faworytów turnieju, Francję, która wypadła z Euro 2020. Spotkanie rozgrywano w Bukareszcie i po końcowym gwizdku sędziego wynik spotkania zakończył się 3-3. W dogrywce nie padła żadna bramka i o tym kto przejdzie dalej zadecydowały rzuty karne. Bohaterem rzutów był szwajcarski bramkarz Yann Sommer, który obronił strzał Kyliana Mbappe.

Francja od początku była faworytem turniejem Euro 2020 i porażka ze Szwajcarią to z pewnością gigantyczna sensacja. Francuska prasa od wczoraj grzmi i wytyka błędy piłkarzy. Pierwszy gol we wczorajszym spotkaniu strzeliła Szwajcaria, już w 15. minucie swoją okazję wykorzystał Haris Seferović. Wynik utrzymał się do pierwszej połowy spotkania, a już na początku drugiej Szwajcaria mogła prowadzić 2:0. Sędzia podyktował jedenastkę, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Ricardo Rodriguez.

Obronienie karnego przez Hugo Llorisa dało przysłowiowego kopa Francji i już minutę później wyrównali 1:1. Swoje show rozpoczął Karim Benzema strzelając bramki w 57. i 59. minucie. W 75. minucie Francja prowadziła już 3:1 po trafieniu Pogby i nikt nie spodziewał się tego co wydarzyło się później.

Szwajcarzy walczyli do końca i finalnie wyrównali wynik. O losach spotkania rozstrzygnęły rzuty karne, a jedenastki nie wykorzystał Mbappe.

Po historycznym zwycięstwie i pokonaniu Francji na ulicach Szwajcarii pojawiły się setki tysięcy kibiców. Było co świętować, ponieważ ich reprezentacja awansowała do ćwierćfinałów Euro pierwszy raz od 1954 roku!

W sieci ukazało się kilkadziesiąt filmików, gdzie widzimy jak bawili się tamtejsi kibice.

Niektórych zbyt mocno poniosła euforia zwycięstwa i na jednym z udostępnionych w mediach społecznościowych nagrań możemy zauważyć jak jeden z fanów wciąga kreskę z policyjnego radiowozu.