wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaKSWSzostak ostro o Kołeckim: "Niech rozliczy samego siebie z tego, co zrobił...

Szostak ostro o Kołeckim: „Niech rozliczy samego siebie z tego, co zrobił przed starciem z Bobrowskim. Wszyscy pamiętają ten pojedynek…”

Do gali KSW 62 zostały nieco ponad 2 tygodnie. W sobotę 17 lipca do klatki powróci Szymon Kołecki, który zmierzy się ze sporo słabszym i mniej doświadczonym rywalem Akopem Szostakiem.

Pomiędzy zawodnikami jest sporo złej krwi. Konflikt trwa już od kilku lat, a zawodnicy nawzajem atakowali siebie w wywiadach. W rozmowie z portalem Sportowe Fakty Akop Szostak wspomina, jak to wszystko się zaczęło:

Chciałbym, żeby wszyscy byli wobec siebie uczciwi, żeby rozliczali się ze swoich słów i czynów. Szymon twierdzi, że w jakimś wywiadzie go obraziłem, ale już nie wspomina, że nazywałem go wybitnym sportowcem, że mu kibicowałem, szanowałem jego dokonania. Dlaczego o tym zapomina? To on zaczął ten konflikt pierwszy, a teraz nazywa mnie hejterem. Nie rozumiem tego, ale wróćmy do jego wizerunku. Niech Szymon będzie uczciwy i rozliczy samego siebie.

AKOP SZOSTAK O SZYMONIE KOŁECKIM

Szostak zapytany o to, co ma na myśli, przyznał, że chodzi mu o sytuację z pojedynku Kołeckiego z Bobrowskim. Jest to jedyne starcie, które były sztangista przegrał. Walka miała miejsce na gali Babilon MMA 5, a Szymon poniósł porażkę po jednogłośnej decyzji sędziów.

Z tego, co zrobił przed starciem z Michałem Bobrowskim. Wszyscy pamiętają ten pojedynek, bo to jedyna porażka w rekordzie Kołeckiego. Przed walką zawsze zbija się z rywalem piątkę. Kołecki też to zrobił, ale tylko po to, żeby oszukać Bobrowskiego i zadać mu cios. To nie było eleganckie, godne mistrza zachowanie i ono nie powinno mieć miejsca w klatce MMA. Wszyscy ze mnie chcą zrobić tego złego, a nie pamiętają o tej słabej akcji w wykonaniu Szymona. Tak czy inaczej, wiem, że ja z Kołeckim piątki przed samą walką nie zbiję – oświadczył.

Akop Szostak dodaje, że to nie on prowokował do walki, a Szymon Kołecki oraz jego trener Mirosław Okniński, którzy już jakiś czas temu chcieli zmierzyć się z kulturystą na gali Babilon MMA.

Nie chcę wciągać w tę dyskusję trenera Oknińskiego, bo to Szymon był tego wieczoru w klatce. Ile on ma lat? Przecież każdy ma swój rozum i odpowiada za swoje zachowanie. To nie była jego pierwsza walka, nie możemy zrzucić całej winy na stres. To był jego siódmy pojedynek w formule MMA. Mnie też poniosło w jednym z wywiadów w 2018 roku.

Przyznaję to uczciwie. Powinienem użyć innych słów. Teraz jestem za to rozliczany i ja to rozumiem. Ale rozliczajmy się uczciwie. To nie ja prowokowałem Kołeckiego, to on i jego trener próbowali sprowokować mnie do walki na gali Babilon MMA. Cieszę, że dojdzie do niej na KSW – zakończył Szostak.

Darmowy zakład na walkę Szymon Kołecki vs Akop Szostak

Według bukmacherów ogromnym faworytem nadchodzącej walki jest oczywiście bardziej doświadczony Szymon Kołecki. Jego rywalowi eksperci nie dają najmniejszych szans:

Kurs na zwycięstwo Kołeckiego – 1.12

Kurs na zwycięstwo Szostaka – 6.26

Rejestrując się u bukmachera STS – TUTAJ – Otrzymasz 29 złotych darmowego depozytu oraz zakład bez ryzyka do 200 złotych.

–> Darmowy zakład na KSW 62 <–

Źródło: Sportowe Fakty

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x