czwartek, 5 sierpnia, 2021
Strona głównaKSW(VIDEO) Kołecki po walce z Akopem: "To nie były ciosy, które bym...

(VIDEO) Kołecki po walce z Akopem: „To nie były ciosy, które bym odczuł. Przypominały, że mam rękę wyżej podnieść”

Za nami gala KSW 62, na której w main evencie zobaczyliśmy pojedynek Akopa Szostaka z Szymonem Kołeckim. Walka zakończyła się bez większych niespodzianek.

Znaczna większość typowała, że starcie zakończy się przed czasem, już w pierwszej rundzie. Tak też się stało. Kołecki, który był ogromnym faworytem, znokautował Szostaka prawym podbródkowym zaledwie w 45 sekund. Tym samym Szymon wygrał 10 walką, w tym 9 przed czasem.

Szostak natomiast przegrał czwarty pojedynek w karierze. Dla zawodnika była to trzecia walka w organizacji KSW. W debiucie po tym, jak wsadził palce w oko Jamiego Sloane’a starcie zostało przerwane już po 24 sekundach. Następnie został znokautowany przez Erko Juna w 36 sekund.

Łącznie w klatce KSW Szostak spędził minutę i 45 sekund.

SZYMON KOŁECKI PO WALCE Z AKOPEM SZOSTAKIEM

Akop mocno zaskoczył i we wczorajszym pojedynku wyprowadził kilka ciosów, które doszły do celu. Kołecki zapytany o to po walce przyznał jednak, że nie zrobiły na nim żadnego wrażenia:

– Ze dwa, czy trzy ciosy doszły, ale to nie były ciosy, które bym odczuł. One przypominały o tym, że mam lewą rękę wyżej podnieść to fakt, ale na pewno nie takie, żeby cokolwiek zaburzyło.

YouTube video

Zawodnik zdradził, że podbródkowy, którym znokautował Szostaka, nie był przypadkowy. Fighter trenował taki cios w różnych wariantach:

– To była jedna z opcji, były ćwiczone podbródki zarówno do tyłu, jak i do przodu, różne opcje tego ciosu. Wiedziałem, że po przyjęciu ciosu, będzie rzucał prawy cep i wtedy się mocno pochyla, przy tych jego gabarytach, kiedy rzuca prawą rękę, jego głowa jest stosunkowo nisko.

Kołecki przyznał również, że spodziewał się, iż starcie potrwa dłużej i będzie miał okazję wyprowadzić więcej ciosów. Zaznaczył, że prawdopodobnie już nigdy więcej nie zaliczy takiego nokautu jak w pojedynku z Akopem Szostakiem.

YouTube video

Źródło: YouTube

- Advertisement -
1 1 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x