wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaKSWMichał Andryszak przed KSW 63: "Mógłbym szukać łatwiejszych walk, jednak podchodzę do...

Michał Andryszak przed KSW 63: „Mógłbym szukać łatwiejszych walk, jednak podchodzę do sportu wyzwaniowo. Zawsze pas jest mile widziany, ale…”

Na KSW 63 do klatki powróci Michał Andryszak, który zastąpi kontuzjowanego mistrza organizacji Phila de Friesa w starciu z Darko Stosiciem.

Serb jest w świetnej formie i po dwóch szybkich nokautach miał zmierzyć się o tytuł, niestety Brytyjczyk doznał kontuzji i musiał się wycofać. Stosiciowi nie robi to problemu. Zapowiedział, że pokona kolejnego Michała (Znokautował już Michała Włodarka i Michała Kitę) i poczeka na starcie z mistrzem.

Michał Andryszak w KSW ostatni raz walczył w styczniu tego roku. Po porażce z Kitą zmierzył się z Guto Inocente, którego poddał w drugiej rundzie. Dla Polaka będzie to 32 walka w karierze.

Zawsze jako sportowiec chcę realizować swoje ambicje, a Darko jest dla mnie ciekawym pomysłem na dalszych rozwój. Po pierwsze, pokonał rywala, z którym ja przegrałem. Po drugie, zwyciężył w fajny, spektakularny sposób. Jest więc dla mnie ciekawym celem i mocnym wyzwaniem. Ja nigdy sobie rywali nie wybieram, ale jeśli już wskazuję, z kim chciałbym się zmierzyć, to biorę pod uwagę najtrudniejszych przeciwników – przyznał Andryszak w rozmowie z KSW.

Myślę, że jako zawodnik z tak dużym stażem i doświadczeniem posiadam umiejętności, które pozwolą mi go pokonać. Oczywiście Darko też posiada argumenty, które mogą przeważyć szalę na jego korzyść, ale na tym polega właśnie ta zabawa – kto lepiej wykorzysta swoje atuty. Każdy ma jakieś słabe strony i miejsca, w które można uderzyć. Jest więc parę pomysłów na Darko – kontynował.

– Okoliczności, które w życiu mnie spotkały, zmusiły mnie do rozwoju jako człowieka. Przede wszystkim jesteśmy jednak ludźmi, a zawodnikami w dalszej kolejności. Im lepszym człowiekiem się stajesz, tym będziesz lepszym zawodnikiem i to się przenosi bezpośrednio na matę. Mistrzem sali można być zawsze, a ja chciałbym być mistrzem walki.

– Chciałbym swoją postawą zadowolić przede wszystkim najbliższych, którzy są wokół mnie i razem ze mną wkładają w moją karierę mnóstwo pracy. Nierozsądnym byłoby nie wykorzystywać tego wsparcia. Walczę tak, aby zwyciężyć, a nie po to, aby wszyscy mi przyklaskiwali. Chyba nieco się wcześniej zapomniałem i chciałem za bardzo ucieszyć wszystkich tych, którzy są ze mną, gdy jest dobrze, a kiedy się karta odwraca, oni odwracają się razem z nią.

Andryszak przyznał, że nie wybiega w przód z myślami o mistrzowskim pojedynku. Na ten moment skupia się na Darko Stosiciu, który jest aktualnie głównym celem.

Ambicji sportowej nigdy mi nie brakowało i zestawienie z Darko jest tego najlepszym dowodem. Mógłbym szukać łatwiejszych walk, z których mógłbym dla siebie więcej wyciągnąć z biznesowego punktu widzenia. Ja jednak podchodzę do sportu bardzo zadaniowo i bardzo wyzwaniowo. Chcę się stawać jak najlepszym zawodnikiem. Zawsze pas jest mile widziany, ale nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Najbliższym celem jest Darko.

Źródło: KSW

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

(VIDEO) Mateusz Gamrot kontra Islam Makhachev na UFC 267? Norman Parke...

0
Na blisko miesiąc przed UFC 267 z karty wypadł Rafael dos Anjos. Choć Brazylijczyk informował o chorobie, jego niedoszły rywal, Islam Makhachev, nie bał...
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x