Piątek, 29 Marca, 2024

(VIDEO) Ogromna awantura na meczu we Francji! Piłkarz dostał butelką w głowę. Kibice wtargnęli na murawę.

Opublikowane 23 sierpnia 2021, 07:24
przez FW
0
0

Wczorajszego wieczoru w ostatnim meczu 3. kolejki francuskiej Ligue 1 zmierzyły się ze sobą drużny Nicei i Olympique Marsylia. Mecz został przerwany po tym, jak kibice gospodarzy wbiegli na boisko i rozpoczęła się regularna bijatyka, w której oberwało się kilku piłkarzom Marsylii. Na jednym z nagrań widzimy, jak jeden z ochroniarzy nokautuje agresywnego kibica.

Drużyna Nicei ma na swoim koncie 4 punkty – w pierwszym meczu w ramach Ligue 1 zremisowała z Reims, natomiast w drugim sensacyjnie pokonała drużynę Lille aż 4:0. Marsylia również po dwóch pierwszych spotkaniach w sezonie ma 4 punkty. Wczorajszy mecz zapowiadał się naprawdę emocjonująco i nie chodzi tutaj oto co wydarzyło się w drugiej połowie.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, choć to jednak drużyna Marsylii wymieniła więcej podań i kontrolowała grę. Druga połowa rozpoczęła się niemal tak samo, jednak pomimo tego, że goście byli w większości w posiadaniu piłki to więcej akcji wykreowała Nicea i w 49. minucie wyszła na prowadzenie po golu Kaspera Dolberga.

Awantura i przerwany mecz Nicea – Olympique Marsylia

Do końca spotkania został kwadrans, a drużyna Marsylii miała wykonywać rzut rożny. Wówczas do piłki podszedł Dimitri Payet, w którego stronę padły wyzwiska, a po chwili kibice zaczęli rzucać w niego butelkami i innymi przedmiotami.

Jednym z nich dostał wprost w głowę, wtedy piłkarz nie wytrzymał i zaczął odrzucać przedmioty na trybuny. Był to istny zapalnik i kibice nie czekając długo wtargnęli na boisko.

Ochroniarze kompletnie nie mogli poradzić sobie z tłumem, który pojawił się na murawie. Sędzia był zmuszony natychmiast przerwać mecz. Sytuację chciał najpierw uspokoić kapitan Marsylii, jednak jak możemy się domyślać jego próby nic nie dały. Na nagraniach widzimy również rozwścieczonego trenera drużyny Marsylii, który nie zgodził się na to, żeby po godzinnej przerwie można było wznowić przerwany mecz. Na murawie pojawili się tylko piłkarze Nicei.

Nie wiadomo jak zostanie rozstrzygnięte spotkanie, według francuskich mediów drużynie Marsylii grozi walkower. Decyzja podjęta zostanie w ciągu najbliższych dni.

Źródło: Twitter