Przewidywane składy na dzisiejszy mecz reprezentacji Polski z Anglią

Opublikowane 8 września 2021, 13:17
przez Przemek Krautz
0
0

Już dzisiaj na PGE Narodowym reprezentacja Polski rozegra ważny mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Biało-czerwoni wyjdą na boisko w podobnym składzie jak podczas spotkania z Albanią.

O 20:45 rozpocznie się mecz z reprezentacją Anglii, która ma na swoim koncie 15 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w grupie I. Drużyna Garetha Southgate’a nie przegrała żadnego z 5 meczów. W miniony czwartek Anglicy pokonali Węgry 4:0 i takim samym wynikiem zakończyli niedzielne starcie z Andorą.

Natomiast Polska z 10 punktami zajmuje drugą pozycję w grupie. Nasza reprezentacja ma na swoim koncie 3 zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. W czwartek pokonaliśmy Albanię 4:1, a w niedzielę wygraliśmy z San Marino 7:1.

Podczas dzisiejszego spotkania zabraknie Piotra Zielińskiego, który zmaga się z kontuzją uda. Selekcjoner Paulo Sousa potwierdził również, że na pewno nie zagra Bartosz Bereszyński. Zawodnik w meczu z Albanią naciągnął pachwinę i opuścił boisko już w 30. minucie.

W dzisiejszym meczu w podstawowym składzie w bramce zobaczymy Wojciecha Szczęsnego. Linię obrony stworzą Kamil Glik, Jan Bednarek i Tomasz Kędziora. Od pierwszych minut na pozycji pomocników najprawdopodobniej zagrają Karol Linetty, Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus i Jakub Moder. Natomiast w ataku obok Roberta Lewandowskiego miejsce powinien zając Adam Buksa, który zdobył 4 bramki w 2 ostatnich meczach.

Natomiast według magazynu The Independent reprezentacja Anglii wyjdzie na boisko w takim składzie: Bramka – Pickford; Obrona – Walker, Stones, Maguire, Shaw; Pomoc – Phillips, Rice, Bellingham, Mount, Sterling; Atak – Kane.

Źródło: The Independent / Onet