Piątek, 29 Marca, 2024

Zbigniew Boniek atakuje reprezentanta Anglii oraz zarzuca hipokryzję po geście klęczenia przed meczem!

fot/twitter.com
Opublikowane 9 września 2021, 18:05
przez Kuba Olas
0
0

Mecz Polska – Anglia okazał się dobrym widowiskiem, ale nie obyło się też bez kontrowersji. W trakcie meczu doszło do kilku spięć między naszymi zawodnikami a przyjezdnymi. Honorowy prezes PZPN Zbigniew Boniek odniósł się do sprawy krytycznie w stronę Anglików.

Polacy zremisowali 1:1 w środowym meczu kwalifikacji do Mistrzostw Świata z Anglią. Mecz był wyrównany a pierwsza bramka padła dopiero w 72. minucie po strzale z dystansu Harrego Kane’a. Reprezentacja Polski wyrównała dopiero w doliczonym czasie (92. minuta), dzięki idealnej wrzutce Roberta Lewandowskiego Damian Szymański dołożył głowę i skierował piłkę do siatki.

Ale bramki to nie tylko to co się działo w tamtym meczu. Już przed spotkaniem wiadomo było, że nie obędzie się bez napięć: “Piłkarze reprezentacji Anglii mogą zostać wybuczani i wygwizdani w Warszawie jeszcze bardziej niż w Budapeszcie” – pisał brytyjski “The Telegraph” przed pojedynkiem w Warszawie.

Grając w Budapeszcie tak wygwizdani zostali przez Węgrów Anglicy podczas swojego gestu:

Na Stadionie Narodowym też dostali solidna dawkę gwizdów, ale najbardziej kontrowersyjne było to co się działo tuż po gwizdku kończącym pierwszą połowę.

Kamil Glik wdał się w sprzeczkę z Harrym Maguierem, po czym obydwaj dostali po żółtej kartce. Wtedy też polski obrońca uszczypnął szyje Kyle’a Walkera. Później Anglik nie miał ochoty podać sobie ręki z Polakiem, i go ignorował.

Zawodnik Benevento Calcio w trakcie meczu kazał też “spier*alać” Jackowi Grealishowi w języku Szekspira. Krzysztof Stanowski po meczu w programie “Hejt Park” na “Kanale Sportowym” nazwał Grealisha “najbardziej wkur*iającym piłkarzem w Europie”

Do wszystkiego odniósł się były prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Zarzucił on hipokryzję i brak szacunku do rywala Kyle’owi Walkerowi. Według Bońka jest stoi to w kontrze gestu gości na początku meczu:

Polska remisem przedłużyła długą passę bez przegranych na Stadionie Narodowym. Trwa ona prawie osiem lat, od kiedy w 2014 przegraliśmy tam 1:0 ze Szkocją. Następny mecz kwalifikacji do MŚ zagramy dziewiątego Października, podopieczni Paulo Sousy zmierzą się u siebie z San Marino.