Czwartek, 23 Maja, 2024

Borek, Szpilka, Saleta, Kostyra, Łapin i inni eksperci typują walkę Anthony Joshua vs Oleksander Usyk

Borek, Kostyra, Łapin i inni eksperci typują walkę Anthony Joshua vs Ołeksander Usyk
Fot. Instagram
Opublikowane 23 września 2021, 11:58
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Już w najbliższą sobotę w Londynie odbędzie gala, na której w main evecie zobaczymy głośny pojedynek na szczycie kategorii ciężkiej. Ołeksander Usyk stanie przed trudnym wyzwanie i spróbuje odebrać mistrzowskie pasy Anthonego Joshuy. Gdzie i kiedy oglądać walkę Joshua vs Usyk? Transmisja tylko w PPV

Ukrainiec po zdominowaniu kategorii junior ciężkiej postanowił spróbować swoich sił w wadze ciężkiej. Najpierw pokonał Witherspoona, następnie Chisorę, a teraz stanie do walki z jednym z najlepszych pięściarzy na świecie. Stawka pojedynku jest wysoka, bowiem Usyk ma szansę zdobyć pasy WBO, IBF, WBA oraz IBO.

Zdania są podzielone, ale większość ekspertów uważa, że Joshua po raz kolejny obroni swoje tytuły. Usyk to jednak trudny rywal, który może przysporzyć Brytyjczykowi sporo problemów, jeśli odpowiednio wykorzysta swoje atuty.

GDZIE OGLĄDAĆ WALKĘ JOSHUA VS USYK?

Dostęp do gali, na której w main evencie Joshua zawalczy z Usykiem, można wykupić jedynie na platformie DAZN.

Koszt transmisji to jedynie 7,99 złotych.

Wystarczy zarejestrować się TUTAJ. Z subskrypcji można zrezygnować w dowolnym momencie!

TYPY EKSPERTÓW JOSHUA VS USYK

Artur Szpilka typuje

Według Artura Szpilki Brytyjczyk jest ogromnym faworytem. Pięściarz z Wieliczki, który rozmawiał z portalem ringpolska.pl, tak typuje pojedynek:

– Na papierze walka świetna. Ciekawe jestem, jak Usyk sobie poradzi z warunkami fizycznymi. Jak Joshua będzie wiedział, że nie bije zbyt mocno, to będzie sobie na więcej pozwalał. Z drugiej strony Usyk jest bardzo cwany i wyszkolony technicznie. Przez pierwsze parę rund może być trudnym zawodnikiem dla Joshuy. A druga połowa walki jak Joshua wstrzeli się w walkę, myślę, że może go trafić i będzie przed czasem.

– To jest tylko sport. Dzisiaj faworyt 10 do 1 może przegrać jednym ciosem. To nie jest coś wartego, żeby się zakładać. Jakbym miał się zakładać to Joshua. Ale nie muszę. Uważam, że Joshua jest faworytem nawet 70 do 30.

Mateusz Borek typuje

Mateusz Borek, który po ostatniej gali GROMDA rozmawiał z dziennikarzami, bez zastanowienia przyznał, że Brytyjczyk skończy walkę przed czasem:

Joshua przed czasem. Joshua przed czasem – potwierdził dwukrotnie i dodał – Patrzymy na Joshuę przez pryzmat przegranej walki z Ruizem, czy że padał po ciosach Wladimira Klitschki, natomiast widzę, jak jest przygotowany. Waga pod Usyka. To jest cały czas, możemy dyskutować, czy numer jeden, czy numer dwa kategorii ciężkiej. Po prostu ten rozmiar będzie miał znaczenie.

Ja przypominam sobie Usyka z walki z Derekiem Chisorą, który ma wielkie serce do walki, ale ma słabe nogi. Na pewno bije zdecydowanie słabiej od Joshuy, nie ma takiego timingu, koordynacji. W tych pierwszy rundach były problemy u Usyka.

Wydaje mi się, że Joshua bije mocniej, bije precyzyjniej, jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem od Usyka. Według mnie porażka Joshuy w jakikolwiek sposób nawet równa walka byłaby dużą niespodzianką.

Adam Kownacki typuje

Również Adam Kownacki, który rozmawiał z ringpolska.pl przyznał, że warunki fizyczne Joshuy dają mu dużą przewagę i to właśnie on powinien wygrać walkę:

Myślę, że zawsze duży, silny wygrywa z małym. Myślę, że Joshua wygra. Walka Bellew z Usykiem, myślę, że Bellew tę walkę wygrywał na punkty, ale się zmęczył. Usyk jednak jest cwanym lisem, umie na tych nogach pracować. No zobaczymy. Nie lubię być ekspertem, jednak myślę, że Joshua wygra, bo jest większy i silniejszy.

Fiodor Czerkaszyn typuje

Na nieco bardziej wyrównane starcie liczy Fiodor Czerkaszyn, który w przeszłości miał możliwość sparowania z Ołeksandrem Usykiem. Według niego walka to 60 do 40 dla Brytyjczyka.

Ciężka walka. Słyszałem, że nabiera wagi sztucznie. Nie to, że przytył, ale nabiera mięśni. Nie wiem, czy to nie zetnie go. Jego atutem jest szybkość, mobilność, taki oszust w walce. Joshua potrafi i uderzyć i zaskoczyć. Ciężka walka. To nawet nie 50-50, a może 40 do 60 dla Joshuy. Jeśli on postawi tylko na siłę, to ciężko będzie wygrać ten pojedynek. Nie ma co się kopać z koniem. Musi kombinować, żeby wyszło jak najlepiej. Słyszałem, że jest bardzo zmotywowany.

Krzysztof “Diablo” Włodarczyk typuje

Wyrównaną walkę z niewielką przewagą Joshuy typuje Krzysztof “Diablo” Włodarczyk, który zaznaczył, że Brytyjczyk będzie musiał zmienić swój sposób boksowania, jeśli chce poradzić sobie ze zwinnym rywalem.

– Usyk jest bardzo może nie delikatny, ale boksuje na pełnym kontakcie, on nawet odskakując, nie odskakuje na trzy metry, tylko od razu krok dochodzi. Te ciosy niekoniecznie muszą ważyć, ale punktuje. Joshua na pewno musi zmienić taktykę boksowania, żeby go dorwać.

– Usyk jest śliski, nie daje się trafić, unika. Wiadomo, że siła siłą, ale żeby czysto trafić, to trzeba czysto trafić. Tak jakbyś na strzelnicy miał trafić tarczę, ale ona się rusza. Ciężko trafić.

– Myślę, że będzie bardzo nieprzyjemny. Musi zmęczyć Joshuę. Ale ja bym powiedział, widząc Joshuę i Usyka w różnych walkach, takie 45 do 55 dla Joshuy.

Zestawienie typów przedstawił również Andrzej Kostyra. Dziennikarz przed walką skontaktował się z ekspertami i zapytał ich o to, jak wizualizują sobie nadchodzące starcie.

Przemysław Saleta, Fiodor Fałpin typuje

Według Przemysława Salety wygra Ukrainiec. Brytyjczyk jest schematyczny, po jego stronie są jednak warunki fizyczne i mocny cios, a po stronie Usyka umiejętności bokserskie, które może odpowiednio wykorzystać i pokonać Joshuę.

Trener Fiodor Łapin również stawia na zwycięstwo Usyka. Przyznał, że nigdy nie był fanem Brytyjczyka i chciałby, żeby Ukrainiec skończył walkę przed czasem, w drugiej połowie starcia.

Tomasz Adamek i Kostyra typują

Starcie wytypował również Tomasz Adamek. Uważa on, że Joshua jest puncherem, ale ma słabą szczękę. Posiada mocne uderzenie, jednak Usyk może go oszukać i będzie unikał walki. Jeśli więc starcie potrwa 12 rund, na punkty wygra Ukrainiec.

Również i na Usyka postawił sam Andrzej Kostyra, który przewiduje, że pojedynek rozstrzygnie się na pełnym dystansie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Anthony Joshua vs Oleksandr Usyk – kiedy i o której godzinie walka?

Kliknij w poniższą grafikę i wykup swój dostęp do gali!

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments